Втілення реформ за прикладом Словаччини обговорили в Ужгороді

«Реформи в Україні: чому вони ідуть так важко та як їх прискорити, у тому числі і на Закарпатті» – на таку тему дискутували у Закарпатській ОДА. Півсотні представників влади, науки, бізнесу, громадськості, дипломатичного корпусу, ЗМІ та інших зібралися, аби перейняти досвід Словаччини, про який розповів головний рефморатор країни-сусідки Іван Міклош, та сформувати дорожню карту успішної реалізації реформ у краї.

Іван Міклош – реформатор Словаччини, голова стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України – головний спікер відкритої дискусії про гальмування реформ в Україні назвав основні причини такої ситуації у державі.

Якщо в Польщі, Чехії і Словаччині застосували «шокову терапію» для того, щоб побудувати після розвалу радянської системи працюючу ринкову економіку, то в Україні старі комуністичні кадри, які залишилися при владі, пішли іншим, повільнішим шляхом.

Окремо спікер приділив увагу корупції. Зокрема площинам, де вона виникає. Перша – це система покарання, тут мало що зроблено і є над чим працювати, вважає Іван Міклош. /Друга сфера – контроль над прозорістю діяльності інституцій держави, особливо над державними закупівлями та митницею. Третє – банківська система. Тут є вже чимало позитивних кроків. Проте до кінця не вирішене питання щодо ПриватБанку. Четверта галузь – це енергоефективність, а найбільше – газова, особливо у плані тарифів.

Усі проблеми України на шляху до розбудови – політичні, а не технічні. Іван Міклош вважає, що зараз у державі є всі передумови для успішної реалізації реформ. І якщо програму уряду, анонсовану перед виборами, виконати – країну чекає економічне зростання у 6-7%.

Крім того, реформи можливо реалізувати лише за умови збільшення інвестицій в економіку.

І звичайно, курс України у напрямку євроінтеграції – теж одна з передумов розвитку держави. Оскільки це співпраця та співфінансування у всіх сферах, це зелене світло для іноземних інвесторів та всебічна підтримка реформ країни.

Дискусія відкрита: учасники – а це представники влади, органів самоврядування, науки, бізнесу тощо – мали можливість перейняти досвід Словаччини.

Що стосується медичної реформи – Іван Міклош висловився на підтримку змін, започаткованих пані Супрун, за принципом «гроші ідуть за пацієнтом» та за страхову медицину в майбутньому.

Дискусія для учасників зустрічі була не тільки цікавою, а мала й практичне значення. Адже досвід Словаччини – корисний для України у плані реформування.

Іван Міклош резюмував, Україна має потенціал для реформування, і якщо за політичної волі реалізує програму уряду, результат буде не швидко, можливо, шлях для нього буде болісним, але позитивним

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + 9 =