Україна відзначає день автомобіліста. Які авто обирають закарпатці?

Всі водії, працівники дорожніх служб та просто автолюбителі з нетерпінням очікують кінця жовтня, адже саме тоді в Україні відзначають день автомобіліста. Про те, яким автівкам віддають перевагу закарпатці та що найбільше турбує наших водіїв, знають журналісти «М-Студіо».

У січні-вересні 2019 року українці придбали 61 тис нових автомобілів, з них закарпатці – 1 300 автівок. Сума витрат за 9 місяців в регіоні склала $39 млн. В середньому транспортний засіб обходився в 30 тис дол. США. А найпопулярнішою маркою стала «Renault».

Зі слів експертів, визначальним у виборі є співвідношення ціни ти якості, а також непоганий модельний ряд. Є бюджетні марки, як, наприклад, «Renault Logan» – такий новий автомобіль можна купити трохи менше, ніж за 10 тис доларів. Дещо більше, близько 11,5 тисяч, доведеться викласти за «Renault Sandero Stepway». Однак це ціни на нові автівки, а краяни з великим завзяттям купують і продають вживані транспортні засоби. За минулий рік придбання таких машин в області зросло на 51 %. А тому чимало автосалонів почали їм в цьому допомагати.

Також великої популярності набирають послуги, до яких ми звикли десь у відділах дрібної побутової техніки гіпермаркетів, а саме обмін старого автомобіля на новий з доплатою.

Отже, асортимент автомобілів, нових та вживаних, і справді широкий, ринок постійно розвивається, але транспортних засіб купити замало – його, як кажуть водії, треба постійно «годувати» – технічне обслуговування, страхування, пальне… Це все коштує грошей, однак з відчаєм автомобілісти констатують – на українські автошляхи коштів для улюбленої «ластівки» треба завжди передбачати більше. Пан Василь каже, що через погане дорожнє покриття авто постійно ламається, а окрім ремонту, доводиться оплачувати і штрафи.

Не меншою проблемою для водіїв є неякісне пальне. Навіть якщо роками заправляти транспортний засіб на ліцензованій мережі АЗС – гарантії, що в дизель не додадуть якісь домішки, немає.

Проблему з пальним, напевно, вдасться вирішити якщо перейти на електромобілі, але на це потрібен час. Наразі на Закарпатті їхня кількість незначна. Хтозна, можливо, за кілька років на Закарпатті буде створена вся необхідна інфраструктура для експлуатації електрокарів, і найголовніше – що краяни зможуть собі їх дозволити. А поки з нагоди професійно свята хочеться привітати всіх автолюбителів: «Ні цвяха, ні жезла»! Закликаємо бути відповідальними водіями і ставитися з повагою до всіх учасників руху.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 10 =