Закарпатці досі хочуть повернути «долар по 8»

Дешевше продати, дорожче купити. Саме такі під час новорічно-різдвяних свят були ціни в Україні на іноземну валюту. Зараз ситуація більш-менш стабілізувалась. Який курс гривні до долара хотіли би бачити закарпатці на табло обмінників та що кажуть з цього приводу фінансові експерти – далі.

Біля обмінників зараз без черг. Курс валют після свят більш-менш стабілізувався. А от до нового року гривня розхиталась не на жарт. У середині грудня національна валюта рекордно зміцнилась. Експерти це пов’язували з інвестиціями іноземців у державні облігації та великі доходи від експорту агропродукції за кордон. Та як виявилось, зміцнення гривні не усім пішло на користь.

Згодом гривня різко впала. Ситуацію, коли за кілька дні долар подорожчав на одну гривню експерти пов’язували з тим, що, Нацбанк викупив із міжбанківського валютного ринку рекордні 700 мільйонів доларів. Суттєве зменшення валюти і призвело до її здорожчання в обмінниках, та за словами фахівців, спрацював також і психологічний фактор.

Більшість закарпатців хотіли б повернути долар по 8. Та головне, кажуть, не вартість долара, а купівельна спроможність громадян, яка зараз залишає бажати кращого.

Тим часом курс долара у 2020 році прогнозують на рівні 27 гривень. Принаймні, такий курс валют затвердила Верховна Рада у законі про державний бюджет України на 2020 рік. Також фінансові експерти вважають, що курс гривні має визначати ринок.

Тим часом більшість закарпатців хотіли б, аби курс валют залишався стабільним. А гривня в ціні більше не падала.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × five =