Протидію домашньому насильству і торгівлі людьми обговорювали в Ужгороді

Уперше з робочим візитом відвідав Закарпаття заступник Міністра соціальної політики України Сергій Ніжинський. У рамках візиту в сесійній залі Закарпатської ОДА відбулася міжвідомча нарада з питань запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми.

До діалогу долучилися керівники підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області, очільники підрозділів Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, соціальних установ краю, аби спільно напрацювати механізм вирішення проблем у цій сфері.

Домашнє насильство та торгівля людьми – проблема, яка має місце в Україні. А запобігання і протидія їм – одне із пріоритетних завдань суспільства. Адже статистика вражає і з кожним роком має наростаючу тенденцію. 90% випадків домашнього насильства – чоловіків по відношенню до жінок. Щороку від зазіхань чоловіків гине 600 жінок. Також потерпають від насильства і діти. А торгівля людьми як ніколи актуальна – такі випадки мають місце на сході країни, коли люди потрапляють у полон, або ж ідуть на заробітки і потрапляють у рабство.

Про специфіку Закарпаття у контексті вирішення цих проблем говорили представники соціальних служб. Так, у краї функціонує лише 9 мобільних бригад. Існує потреба у створення таких підрозділів у всіх районах та ОТГ.

Спеціалізованих закладів для притулку осіб, які стали жертвами насильства чи торгівлі людьми, особливо дітей, на Закарпатті немає! Є лише 2 неспеціалізовані заклади і три притулки при громадських і релігійних організаціях. Так само є проблема, де розмістити кривдників.

Працівники правоохоронних органів краю долучилися до діалогу. Оприлюднили жахливу статистику та розповіли про проблеми, з якими стикаються.

Трудова експлуатація – у більшості за кордоном, сексуальне рабство, примушування до жебракування, в тому числі й дітей – суспільна проблема, яка вимагає негайного реагування правоохоронців, міграційної і соціальної служб, надання медичної допомоги і реабілітації та підтримки психологів.

Підняли питання зловживань окремих осіб та соціальних служб при присвоєнні статусу жертви насильства у сім’ї чи торгівлі людьми.

Політика Міністерства соцполітики включає кілька способів попередження та протидії насильству у сім’ї та торгівлі людьми. Одна з останніх ініціатив – це адресність допомоги постраждалим. А також робота з громадами у превентивному напрямку.

Серед превентивних заходів окремо Сергій Ніжинський виділив соціальну адаптацію нацменшин. Зокрема, актуальним для Закарпаття залишається питання інтерграції ромського населення. За неофіційним даними – їх у краї 30 тисяч, за даними міністерства соцполітики – 14 тисяч. Почати слід з документування ромів, що дасть доступ їм до освіти, медицини тощо, та мінімізації конфліктів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + ten =