Жертв Голокосту в Мукачеві вшаували зі свічками і плакатами «We remember»

27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв голокосту. Щоб вшанувати пам’ять єврейського народу, що зазнав геноциду в роки Другої світової війни, у місті над Латорицею зібралися представники влади, іудейської громади Мукачева та місцеві жителі. Вони віддали шану невинно загиблим, запаливши свічки, і символічно підняли плакати з написом «We remember» — «Ми пам’ятаємо».

Голокост – це страшне і нелюдське явище 1933-1945 років, умисне винищення єврейської раси та представників інших нацменшин. Близько 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистів у період Другої світової війни. Близько 30 тисяч осіб єврейської громади Мукачева були відправлені у концентраційні табори, де зазнали страшних катувань. 75 років тому Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (Освенцим). Аби віддати шану жертвам Голокосту, сьогодні, 27 січня, у місті над Латорицею зібрались біля пам’ятного знаку представники єврейської громади міста, місцева влада та просто небайдужі.

Єврейська громада завжди була невід’ємною частиною Мукачева, тут одним з перших в Україні з’явився іудейський молитовний будинок — синагога.

Присутні зазначають, повертатися до цієї чорної сторінки історії хоч і важко, та все ж потрібно, аби не забувати, що може статися внаслідок жорстокості одних та байдужості інших.

Наразі євреїв у місті з тисяч залишилися лише десятки. Однак вони завжди будуть частинкою нашої історії. «Ми пам’ятаємо» — з цим написом підняли плакати небайдужі мукачівці та запалили свічки у знак пошани.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 9 =