В Мукачівській греко-католицькій єпархії підбили підсумки року

Підбили підсумки року, що минув, у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Традиційно після Різдвяних свят у резиденції в Ужгороді організували зустріч представників духовенства з громадськістю та журналістами, аби поділитися результатами роботи у 2019 році та розповісти про плани на 2020. А також відзначити кращих та вручити їм заслужені нагороди. Прикрасили захід колядники з села Порошково, що на Перечинщині.

Владика Мілан Шашік, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, підбив підсумки 2019 року на зустрічі з громадськістю. Особливу увагу єпархія приділяє роботі з підростаючим поколінням. Щороку намагаються вносити нові ініціативи, аби молоді було цікаво та корисно.

Своїми досягненнями за рік, що минув, поділився і очільник Фонду «Карітас». Щоденно працівники якого допомагають нужденним: як дітям, так і людям похилого віку. Це забезпечення їжею, одягом, прибирання помешкань тощо. Це дім милосердя, де утримують понад десяток закарпатців різного віку.

Також це міні-школа, яку відвідують після навчання два десятка учнів із 4 шкіл Ужгорода, де з ними займаються у супроводі соцпрацівника. Це 15 тон гуманітарної допомоги, яка знайшла своїх адресатів у всіх куточках краю.

Крім того, щороку 27 вересня проводять у єпархії проводять день відкритих дверей. Також, єпархія висвітлює інформацію про свою діяльність на сайті та сторінках соцмереж. Понад 22 тисячі церковних календарів розійшлося серед вірників у 2019 році.

До слова, захід організували у відреставрованому залі найнижчого поверху єпископської резиденції, де незабаром буде єпархіальний музей. Про це досягнення та поетапну реставрацію приміщень резиденції присутнім показали відеофільм.

Долучився до реставрації духовної та історичної спадщини художник Павло Ковач, якого єпископ нагородив орденом.

Премію імені Михайла Лучкая, якою відзначають раз на два роки за краще книжкове видання, вручили Олександру Гаврошу за книгу «Різдвяна історія ослика Хвостика». Це фактично дитяча повість про Мукачівську греко-католицьку єпархію.

Окрасою різдвяної зустрічі стали колядки у виконанні вірниць із села Порошково, що на Перечинщині.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + 3 =