Директорку мукачівської школи №10 відсторонили – ймовірно, через політику

Нещодавно у Мукачівській міській раді проходив конкурс на заміщення вакантних посад керівників 7 закладів загальної середньої освіти міста через їхню реорганізацію. Кандидат на керівну посаду практично кожного закладу був лише один: чинний директор тієї ж школи. Двоє претендентів були лише на заміщення посади директора НВК №10. Це й не дивно, адже тут керівником є Наталія Жабко, яку намагаються усунути з посади ще з осені.

Якщо конкретніше: у листопаді 2019 року до нашої редакції звернувся педагогічний колектив закладу, вчителі були обурені неправомірним тиском на пані Наталію, який, як стверджувала директорка, на неї здійснювали в управлінні молоді та спорту Мукачівської міської ради. Керівницю змушували піти з посади за власним бажанням, жінка тоді відмовлялася писати заяву на звільнення. Проте пройшло трохи часу – і Наталію Жабко таки усунули: в конкурсі на заміщення посади директорки вже тепер ліцею №10 перемогла її опонентка Ірина Яцик. Члени конкурсної комісії, що представляли п. Наталію, впевнені, що засідання було непрозорим, необ’єктивним і з упередженим ставленням до діючої директорки.

Педпрацівники школи кажуть: про необ’єктивне рішення свідчить і те, що серед членів конкурсної комісії були лише 4 представники від НВК №10 (двоє викладачів і двоє батьків), інші 6 – представники засновника, тобто Мукачівської міської ради. Постає питання, чому ж членів комісії визначили не порівну, адже в Положенні про конкурс на посаду директора ЗЗСО чітко зазначено: «Для проведення конкурсу засновник затверджує персональний склад конкурсної комісії з рівною кількістю представників кожної із сторін, визначених Законом України «Про загальну середню освіту»».

Інша незрозуміла ситуація це те, що в протоколі засідання конкурсної комісії зазначено, що «за» Наталію Жабко 4 голоси, проти – 3 голоси, і 6 голосів «за» Ірину Яцик. В сумі виходить 13 голосів Але як це можливо, якщо знову ж таки, посилаючись на Положення: «Кожен член конкурсної комісії має лише один голос»?

Такі результати конкурсного відбору викликали ще більший шквал обурень у батьківського та педагогічного колективу закладу. Ба більше, деякі з вчителів під впливом гніву почали писати заяви на звільнення.

Варто нагадати, що, на думку колишнього кандидата у народні депутати по 69 ВО Едгара Токара, резонансна ситуація має політичне підґрунтя. Він вважає мотивом для примусового звільнення відео флешмобу, який його команда відзняла на стадіоні при школі, ще до виборів до Верховної Ради. Що найцікавіше: тоді з пані Наталією ніхто не домовлявся, та й стадіон в той час орендував директор місцевого футбольного клубу

Батьківський і педагогічний колектив оскаржили рішення комісії, і просять підтримки у Президента. Лист керівнику держави в Офіс Президента особисто завезла одна із мам.

До підтримки директорки долучаються і учні. Вони не можуть стояти осторонь цієї ситуації, а тому зголосилися на коментарі.

Тож допоки у міській раді розглядають скарги (якщо їх, звичайно, розглядають), Наталія Жабко залишається на керівній посаді. А як буде далі – невідомо. У будь-якому разі педагогічний колектив, батьки та учні запевняють, що стоятимуть на своєму і надалі, і боротимуться до останнього. І сподіваються, що мукачівський ліцей №10 продовжить процвітати за головування Наталії Жабко.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 2 =