В Кабміні вважають, що закарпатців залишилося менше мільйона

Українців за роки незалежності стало на третину менше. Відповідні дані оцінки чисельності населення оприлюднив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. За попередніми підрахунками, українців зараз 37 мільйонів 289 тисяч. Тут не враховані жителі окупованих територій Донбасу і Криму. На Закарпатті, згідно з новими даними, зараз проживає 924 700 людей, а це на 300 тисяч менше, ніж показувала статистика ще торік.

Про необхідність провести в Україні перепис населення говорили вже не один рік. І ось нарешті кабінет міністрів анонсував його на кінець 2020. Та щоб не чекати, міністр Дмитро Дубілет презентував «електронний перепис». Однак питання справжнього перепису поки з розгляду не зняте.

За результатами так званого цифрового перепису, станом на 1 грудня 2019 року в нашій країні проживає 17 мільйонів 280 тисяч чоловіків і 20 мільйонів 9 тисяч жінок, загалом це 37 млн. 289 тис. осіб. А це означає українців за роки незалежності стало на третину менше. Для проведення цього перепису використали три методи: шляхом збирання даних з держреєстрів, даних мобільних операторів та пенсійного фонду. Тут не враховані жителі окупованих територій Донбасу і Криму. На Закарпатті ж, згідно з новими даними, зараз проживає 924 700 людей. Тоді як за даними офіційної статистики на 1 жовтня 2019 р. чисельність наявного населення становила понад 1 мільйон 254 тисячі осіб.

Більшість закарпатців вірять в те, що населення краю щороку зменшується. Основними причинами називають трудову міграцію та високу смертність населення.

За даними Мукачівського міського відділу ДРАЦС, за 2019 рік в Мукачеві та районі людей померло більше, ніж народилось. Однак у минулі роки показники смертності та народжуваності мали приблизно однакове значення.

Як зазначив міністр Дмитро Дубілет, похибка електронного «перепису» не перевищує 2,8%. Люди ж переконані, що потреба в справжньому переписі залишається.

На тому, що перепис потрібен, наголошують і інші фахівці. За їхніми словами, оцінка кількості населення, яку провів уряд не досліджує рівень доходу українського населення, споживацьку поведінку та реальні міграційні процеси. Перепис запитує, куди ви їздите на роботу, а це оцінка можливого транспортного та іншого навантаження на дорожню сітку. Це плани Уряду із розвитку автомобільних шляхів і залізниці. Перепис запитує, якого віку ваші діти чи збираєтесь ви народжувати наступну дитину. Це – оцінка інфраструктури, яка реально потрібна в тій чи іншій місцевості. Також перепис оцінює схильність громадян до міграції в інші регіони або міграції за кордон. Внаслідок цього напрацьовуються необхідні державні програми.

Отже, перепис – це база для планування соціальних, інфраструктурних та інших проєктів, а це означає для планування розвитку держави в цілому. Та чи дійсно готова держава витрачати на це мільйони – поки під питанням.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =