Пропозиції Зеленського щодо змін до Конституції обговорили в Ужгороді

Зміни до Конституції України від президента обговорили 27 січня в Ужгородському прес-клубі. Експерти вважають, що підготовка до змін Основного закону країни у закритому режимі – це хибний шлях!

Адже успішним реформам мають передувати публічні обговорення з громадськістю та консультації з фахівцями, і у жодному випадку, зміни не можуть бути політичною вигодою. Тому повинні створюватися майданчики для конструктивного діалогу з місцевими громадами у всіх регіонах країни, на зразок форумів.

Президент України Володимир Зеленський наприкінці 2019 року ініціював 7 законопроєктів про зміни до Конституції. З чотирьох законопроєктів два отримали позитивний висновок, але з певними застереженнями – «Про народовладдя» і «Про скорочення народних депутатів до 300». Інші два законопроєкти, на які дав «добро» Конституційний суд, 14 січня 2020 року Верховна Рада України вже схвалила.

Експертка з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко вважає, що зміни до конституції відбуваються у закритому режимі без широкої експертної, наукової дискусії та обговорення з громадськістю, без концепції, куди має рухатися суспільство. І це хибний шлях для суспільства.

Президент та його команда декларують відкритість, народовладдя в ухваленні важливих рішень, проте на практиці бачимо протилежне – стверджують фахівці.

Експерти вважають, це помилка діючої влади. І вже маємо приклад, як закритий режим призводить до фальшстартів реформ. Мова про децентралізацію влади.

Врешті, люди мають знати, чому потрібні певні зміни, які є варіанти вирішення проблем, аби обрати найкращий і ефективний варіант, повинні бачити концепцію, куди рухається суспільство. Тому необхідно проводити публічні обговорення з громадськість і консультації з фахівцями, а потім змінювати закони, конституцію – це єдиний правильний шлях! – на цьому зійшлися експерти. І якщо влада не ініціює діалог, то треба організовувати публічні форуми на місцях у всіх регіонах країни.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × five =