Путівник Олега Ямалова «Стежками Карпат» на практиці випробували в горах

«Стежками Карпат» – книга, з якою не заблукаєш. 80 маршрутів горами детально описав ужгородець Олег Ямалов. Готував їх до видання, однак, коли книга вжебула на завершальному етапі – автор раптово помер.

Завершила його роботу дружина Світлана Ямалова. Вона приїхала на Закарпаття, щоб презентувати книгу та пройтись стежками, якими колись ходив Олег.

Тут, в карпатських горах, Олег Ямалов почував себе як удома. Тисячі кілометрів він проходив гірськими стежками і як результат – дві видані книги з детально розписаними маршрутами. Щоправда, дописати другу книгу і привезти на свою малу батьківщину сам вже не встиг. Зробила це його дружина Світлана.

Приїхала на Закарпаття Світлана Ямалова не лише, щоб презентувати видання, а і для того, щоб пройти тими стежками, якими колись ходив Олег. Ці гори Олег Ямалов обходив вздовж і поперек.. Хоч останні роки проживав у США, а мандрував по цілому світу, щовесни повертався у Карпати – його улюблене місце на землі.

Мандрувати Олег обожнював, розповідає його дружина. Він хотів, щоб Карпатами мандрували і інші, а головне, мандрували безпечно. Саме тому Олег і вирішив розробити для туристів маршрути з відповідними мапами та точками координат. А ідею це зробити підкинув чоловік доньки.

Перша книга, в якій були детально описані 32 маршрути, побачила світ ще в 2004-му. Та на досягнутому Олег зупинятися не збирався. До другої книги повинні були увійти вже 80 маршрутів. Кожним Олег зі своїми однодумцями пройшовся мінімум двічі. А вже згодом не спав ночами, а писав, деталізував, розробляв…

Перш ніж вирушити в гори, Олег з друзями готувався дуже ретельно, усі правила безпеки виконувались чітко,а тому жодних непередбачуваних ситуацій з ними в горах не траплялось. Мандруючи горами, Олег з друзями ніколи не палив вогнища, щоб не нашкодити рослинності. З собою вони завжди мали газові пальники. Олег хотів бачити Карпати чистими. І сам робив все для того, щоб вони такими і залишались.

Збереження чистоти довкілля та безпека під час подорожей в гори – основні принципи, якими жив Олег і яким він хотів ділитися з іншими. Та раптово його не стало… Завершувати книгу «Стежками Карпат» довелось вже дружині Олега. Повертатись до книги було важко, розповідає Світлана Ямалова, та вона знайшла в собі сили довести цю справу до кінця.

Далі робота з перекладачами. Дизайнерами, відбір фотографій, пошук видавництва. І нарешті колосальний об’єм роботи був завершений.

Презентували книгу в Києві, а згодом і в Ужгороді, в місті, де Олега і поховали. Та друзі завжли пам’ятають і пам’ятатимуть добрі справи та вчинки Олега, його любов до природи і відкрите щире серце.

Книга вийшла українською та англійською мовами. І вже зараз мандрівники можуть усвідомити її цінність.

Ці гори назавжди залишились в пам`яті Олега Ямалова. Так само частинку своєї душі залишив тут назавжди і сам Олег.

Тим часом гори продовжують вабити мандрівників. Вони вселяють в душі тих , хто за ними споглядає, вселенській спокій, любов та гармонію.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + fourteen =