На реконструкцію мукачівського Палацу культури витратили на мільйони гривень більше, ніж мали б

«Палац культури і мистецтва» в м.Мукачево – будівля, на яку містяни чекають ще з 2012 року. Попередня каденція влади не довела розпочате до кінця, і будівництво було призупинене.

Та у 2018 році, коли вже обрали підрядника і навіть встановили терміни здачі, здавалося, що фініш близько. 30 червня 2019 року – день, коли громада мала побачити оновлену будівлю. Проте вже традиційно будівництво масштабного проекту у місті над Латорицею не закінчилося вчасно.

Близько 7 років назад на місці цієї будівлі був будинок офіцерів. У 2012 році попередня каденція міської ради і колишній міський голова вирішили продати існуючий на той час будинок культури, який розташовувався на площі Кирила і Мефодія в центрі міста.

У 2012 році представники міської влади запевнили: ремонтні роботи будуть завершені до кінця 2015 року. Назвали кошторисну вартість робіт: 15 мільйонів гривень. Кошти на реконструкцію надходили із бюджету розвитку міста. У 2015 році, коли прийшла нова каденція депутатів, питання палацу будинку культури знову було підняте.

Наразі ж фінансові аналітики проаналізували, яка ж реальна вартість будівництва такого проекту. Загальна площа реконструкції – 2064 кв. м., вартість 1 кв. м. реконструкції – 9 тисяч грн. У такому випадку приблизна вартість реконструкції – близько 18.5 мільйонів, а станом на 1 січня 2019 року використано 27 млн. 600 тис. 876 грн. Питання: куди і на що пішли 9 мільйонів гривень коштів платників податків? Ба більше, загалом вже передбачено на довгоочікувану будівлю більше 59 мільйонів гривень.

Якщо розглянути детальніше, хто є виконавцем ремонтних робіт даної будівлі, то переможцем тендеру «Реконструкція будівлі по вул.Штефана Августина, 19 – Недецеї, 33 під «Палац культури і мистецтва» в м.Мукачево» визнали ПП «УКРПРОМБУД-Б». Згідно з даними Міністерства юстиції це підприємство знаходиться у Чернігівській області, місто Прилуки. Серед засновників його є і житель Закарпаття на прізвище Савко, який, за офіційною інформацією, проживає в Іршавському районі.

Але що цікаво, термін виконання робіт був зазначений 30 червня 2019 року. Нагадаємо, це не єдина фірма, яка не вкладається у терміни, визначені договором. Така ж сама ситуація з будівлею ЦНАПУ.
Палац культури та мистецтв мав бути зданий у експлуатацію 30 червня. Наразі об’єкт готовий на 70 %. І знову обман та виконавці з-за меж області. Схема, яка мукачівцям не приносить жодної користі.

Підсумовуючи: всього на палац культури передбачено майже 60 мільйонів гривень. Наразі, за інформацією міської ради, використано більше 27 мільйонів. Після консультацій з будівельниками стає зрозуміло, що наразі використано фактично не більше 18,5 – 19 мільйонів. Питання? Де різниця? Ми готові почути думку міськоївлади, подати їх позицію, аби вони чітко роз’яснили, чому з’являються мільйонні переплати, а це – кошти мукачівців. Наразі мова про майже 9 мільйонів, і ще невідомо на що – 25 мільйонів. Вдумайтеся в суми. До слова, коштів у місті завдяки платникам податків предостатньо. Наразі лише 20 мільйонів на депозитах. Така математика у місті №1. Нагадаю, керують Мукачевом представники «Єдиного центру».

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × two =