Шкільна форма – «за» і «проти»

Українські школярі тепер не носять форму: її скасував президент указом від 20 червня. Раніше громадське об’єднання «Батьки SOS» подало петицію на сайті президента про скасування цього указу. Водночас в обов’язкової форми у школах залишаються і прихильники. Аргументи «за» і «проти» дізнавалися наші журналісти.

У прихильників і противників шкільної форми свої аргументи. Чимало вчителів, батьків школярів вважають, що шкільна форма дисциплінує, привчає до ділового стилю, не відволікає від навчання.

Противники форми наполягають на тому, що жодним чином форма не впливає на навчання, а лише позбавляє дітей індивідуальності, урівнює всіх. Натомість психологи в свою чергу зазначають, що це абсолютно не так.

Віра Федів так само вважає, що формадозволяє дітям з родин з різними статками концентруватися не на одязі, а на навчанні, спілкуванні і досягненнях. Треба лише зробити її такою, щоб школярі хотіли її носити: зручною і стильною.

Самі ж школярі щодо шкільного одягу наводятть досить цікаві думки і аргументи.

Психотерапевти кажуть, що форма – це маркер того, що відбувається у школах. І не все просто і однозначно. Батьки проти форми, бо підсвідомо проти неповаги до їхніх дітей. Учителі за, бо хочуть контролювати всі і вся. Поки не налагодиться нормальна співпраця, питання шкільної форми буде болючим.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × two =