Гунни та угорські лицарі в центрі Ужгорода: Hungary FEST 2019

В Ужгороді вже втретє проводять традиційний угорський фестиваль культури. Дводенний фест заполонили різноманітні намети. Пригощають смачненьким, розповідають про воїнів та дворян. Батогом вправно орудує гунський солдат 9–го століття. На ньому такі ж обладунки, які мали тодішні вояки та справжні лицарі.

Гуни були кочовим народом. Вони жили в невеличких наметах – юртах. Юрту зводили з жердин, яку обтягували тканиною чи шкурою. По середині розводили багаття, а зверху димовий отвір. Влітку та восени він також слугував вентиляцією. У такому «помешканні» кожен мав своє місце. Чоловіка – з правого боку, жінки – зліва. На найкращому місці – у центрі – сидів господар. Гостей розсаджували також за подібним принципом. Гунський та тюркський народи ще називають курултай. Їхнім полководцем був Аттіла. Деякі вчені вважають, що саме від них погодять й угорці.

А поруч реконструйована епоха Ференца Ракоці ІІ.Борнобаш Кейс разом з дочкою представляють традиційний одяг. Його шили на основі історичних фактів.

На культурно-гастрономічному фестивалі, звичайно, пригощають угорськими наїдками. Тут також розповідають провідоме озеро Балатон. Яке ще називають угорським морем.

Це третій за ліком угорський фестиваль. Він показує угорські культуру й традиції та угорські смаки. Фестиваль триватиме два дні. А позаяк він досить масштабний, наступного року його планують організувати на площі Шандора Петефі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × two =