Майже 40 тисяч закарпатських родин отримають субсидії готівкою

З 1 березня 2019 року запроваджується надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі, тобто допомогу від держави субсидіанти отримуватимуть за принципом «гроші на руки».

Вже в березні субсидію готівкою отримають понад 38,5 тисяч закарпатських домогосподарств. В основному це пенсіонери – таких 74%. Їм субсидія буде виплачена одночасно з виплатою пенсій. Решта зможуть отримати готівкові кошти з 12 березня у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк».

З 1 січня 2019 року в Україні стартував І етап монетизації пільг і субсидій, який стосується сімей, що звернулися за допомогою вперше. Другий етап – з 1 травня – торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, а також користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, тобто усі одержувачі житлової субсидіїотримуватимуть за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Понад 38 з половиною тисяч домогосподарств у Закарпатті отримають субсидію готівкою вже в березні. 74 % одержувачам – а це більше 28 з половиною тисяч пенсіонерам субсидію виплатять одночасно з пенсією. За відсутності картки, допомогу разом з пенсією принесе поштар. Решта – майже 10 тисяч субсидіантів – зможуть отримати готівкові кошти з 12 березня у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк» як грошовий переказ через систему «Швидка копійка» або на поточні рахунки за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

760 мільйонів гривень передбачено на програму субсидіювання із державного бюджету на 2019 рік. Крім того, 80 мільйонів гривень виділено на пільги та субсидії на тверде паливо і скраплений газ.

У результаті у 2018 році порівняно з 2017 роком у Закарпатті утричі зменшилася кількість субисдіантів. Так, за минулий рік станом на 1 січня 2019 рокунараховано субсидій на понад 845млн. грн. Це на 442 з половиною мільйони гривненьменше,ніжза січень – грудень 2017 року. Із понад 95 тисяч домогосподарств краю, які звернулися з початку 2018 за субсидією, отримуютьдопомогув опалювальнийперіод2018-2019 років 48 з половиною тисяч. Це всього 14 % від загальної кількості домогосподарств області.

Варто додати, монетизація субсидій передбачає і механізм попередження несплати комунальних послуг. Так, якщо раніше виплата допомоги припинялися після двомісячної заборгованості за комуналку, то зараз термін зменшили до місяця. А сума боргу починається з 340 гривень. Крім того, у такому випадку субсидія на наступний опалювальний період автоматично не нараховуватиметься і доведеться заради отримання допомоги повторно подавати заяву та декларацію в органи соцзахисту населення.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − 8 =