Аеропорт «Ужгород» за два тижні відновить роботу

Після кількарічної перерви аеропорт «Ужгород» розпочне обслуговувати регулярні рейси. Першим напрямком стане Київ. На маршруті буде виконувати польоти українська авіакомпанія «Мотор Січ», яка раніше вже працювала на ньому. Польоти розпочнуться з 15 березня.

Яке значення в першій половині минулого століття мав аеропорт «Ужгород», нині важко переоцінити. Офіційно летовище відкрили 4 травня 1929 року. Аеропорт став важливим стратегічним об’єктом тодішньої Підкарпатськї Русі, яка входила до складу Чехословацької республіки. Перші літаки – двомісні повітряні судна, з часом як пасажиромісткість, так і кількість рейсів збільшувалась.

Наприкінці 80-х аеропорт пережив реконструкцію. Ще на початку двохтисячних стареньким, але діючим «АН-24» можна було дістатись до Києва. Але незабаром в аеропорту почалися проблеми. Обладнання морально і технічно застаріло. Та одна з найбільших проблем полягала в тому, що зі сторони Ужгорода літаки сідати та злітати не могли, оскільки санітарну зону забудували. Здійснювати це можна було лише з боку Словаччини, перетинаючи кордон, що робити без відповідних погоджень Європйського союзу було заборонено.
Тож питання відновлення роботи летовища стало нагальним для Закарпаття. Аеропорт потребував оновлення, згодом його чекав європейський аудит. Для відновлення повноцінного функціонування було написано не один десяток звернень до різних інстанцій. Це питання піднімали на всіх перемовинах з представниками Європейського союзу. І ось нарешті його вдалось вирішити.

З обласної казни та фонду регіонального розвитку на оновлення аеропорту виділили кошти. Вдалося відремонтували та розширили злітну смугу та термінал, встановили нову огорожу, закупили деяку спецтехніку. Міністерство інфраструктури виділило кошти і для оновлення навігаційного обладнання.

Всього на оновлення летовища пішов не один десяток мільйонів гривень. Та кошти витратили не марно: аеропорт отримав сертифікацію.

Наразі мова іде лише про сполучення зі столицею України, та з часом планують як збільшити кількість рейсів, так і розгалужити їх у різних напрямках. Саме через Закарпаття проходять основні аваційні потоки, . Це можна побачити і на флайт-радарі – інтерактивнй системі спостереження за літаками в повітрі в режимі реального часу. Це означає, що в ужгородського аеропорту – великі перспективи. Тож з’явилась надія, що в недалекому майбутньому Ужгород стане повітряними воротами Закарпаття.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =