У Хусті відкрили ретроспективну виставку Івана Гайду

У Хусті відкрили ретроспективну виставку Івана Гайду з нагоди 100-річчя від дня його народження. Представлено на ній понад 6 десятків полотен, а також фото з життя автора. Зібрав роботи художника його син – Ласло. Він й презентував твори у тамтешній галереї. Вернісаж триватиме там зо два тижні.

У Хусті відкрили ретроспективну виставку Івана Гайду з нагоди 100-річчя від дня його народження. Понад 60 полотен, з десяток фотографій з життя автора можна побачити в місцевій галереї до середини березня.
Зібрав й презентував твори відомого в краї художника його син – пан Ласло, який успадкував від батька не лише унікальну колекцію робіт, а й талант та мистецький хист.

Ласло Іванович каже, що це третя виставка батьківських робіт, яку він організував у пам’ять Гайду старшого. За життя той мав на рахунку чимало виставок, далеко не одну персональну і був учасником багато чисельних пленерів.

З біографії автора: Іван Гайду обрав собі за професію вчительство. Був першим, хто на той час отримав почесне звання «народний вчитель», працював і в тутешньому кінотеатрі, де малював кіно-афіші. Ще був затятим мисливцем. Практично все доросле життя прожив у місті над Тисою, де працював і творив. Власне, представлені на вернісажі роботи були виконані автором у різні періоди.

Діти – батька, а колеги – друга пам’ятають як завжди зайнятого чоловіка та талановитого творця. 1995-й рік став останнім в біографії Івана Гайду, однак пам’ять про митця досі жива. Рідні кажуть: він житиме й надалі у кожному своєму доробку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − eight =