На Рахівщині кожен може побачити, як народжується форель

Як народжується форель? Побачити це можна в демонстраційному форелевому господарстві Карпатського біосферного заповідника.

Струмкову форель вирощують для подальшого зариблення в місцевих потічках. Такий природоохоронний захід має велике значення для відновлення чисельності аборигенного виду форелі. А от інші види форелі реалізовують населенню. Отрмані кошти покривають витрати для функціонування господарства.

Як з ікринки виростає доросла форель, можна побачити у форелевих розплідниках. Ця справа доволі клопітка, адже окрім постійного спостереження, догляду, пересаджування мальків, тут потрібні ще й особливі знання.

Після так званого доїння риби її штучно запліднені ікринки закривають у спеціальні інкубатори. В інкубаторі тепло та комфортно. Саме тут з ікринки народжується рибка. Це таке собі пологове відділення. Однак у ролі батьків та лікарів виступають працівники господарства. Коли в ікринки з’являється хвостик, це свідчить про те, що форель вже народилася. Але випускати її на велику воду не можна ще кілька тижнів. Саме з цих розплідників і відбирають мальків для подальшого зариблення в річках та потічках Закарпаття.

Від часу, як мальок «виходить» з ікрини і стає, як тут кажуть, «на плав», проходить кілька тижнів. До слова, харчується у цей час маленька рибка залишками своєї ж ікринки. Вже коли форель підростає, її переселяють у великі басейни.

У великих басейнах, яких тут десять, кількість риб на один квадратний метр значна менша. Вирощують на цьому господарстві чотири види форелі: струмкова, райдужна, голець та адлер.

Викликає інтерес форелеве господарство у туристів, місцевих жителів. А зі створенням на його території інформаційно-туристичного центру «Карпатська форель» відвідування збільшилися.

Струмкову форель вирощують для подальшого зариблення в місцевих потічках. Такий природоохоронний захід має велике значення для відновлення чисельності аборигенного виду форелі. А от інші види форелі реалізовують населенню. Отрмані кошти покривають витрати для функціонування господарства. Проводять тут і еколого-освітню роботу.

Велику увагу тут приділяють і рекреації, планують встановити ще більше альтанок та облшатувати відпочинкових зон. Працівники заповідника кажуть, туристи все більше цікавляться нашими Карпатами, а розказати про них та показати багато цікавого беруть на себе.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − one =