Міжнародний консорціум університетів відбувся в Ужгороді

Обмінювлись досвідом та обговорювали напрямки подальшого розвитку. В Ужгороді цього тижня відбувся Міжнародний консорціум. Участь у розширеному засіданні в ректораті УжНУ взяли представники університетів – як українських, так і закордонних, органів самоврядування.

Також учасники обговорили вектори міжінституційної співпраці у сферах академічної мобільності, наукових досліджень, технологічних розробок та інновацій, підвищення конкурентоспроможності у національному та міжнародному масштабах.

Співпраця університетів та місцевих громад у реалізації спільних проектів й ініціатив – така тема міжнародного консорціуму університетів, який вже вчетверте організували в Ужгородському національному університеті.

Півсотні представників 15 університетів – не тільки з України, а й Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Хорватії та органів самоврядування зібралися у ректораті УжНУ на розширене засідання міжнародного консорціуму університетів, аби обмінятися досвідом співпраці закладів вищої освіти і місцевих громад у реалізації спільних проектів та ініціатив.

Меморандум про співпрацю УжНУ та Ужгородською міською радою підписали у 2018 року. Вже є спільні напрацювання.

Якщо раніше класичні університети займалися лише продукуванням знань і підготовкою фахівців, то у сучасному світі заклади вищої освіти реагують на потреби суспільства, економіки, місцевих спільнот. Досвідом співпраці з владними структурами поділилися й закордонні гості.

Це вже 4 засідання консорціуму університетів. Нагадаємо, перша конференція відбулась 23 квітня 2015 року. Зараз партнери УжНУ – 18 закладів вищої освіти.

Крім реалізації спільних транскордонних проектів, освітні заклади співпрацюють у сферах академічної мобільності, наукових досліджень, технологічних розробок та інновацій, підвищення конкурентоспроможності у національному та міжнародному масштабах.

Програма дводенного міжнародного консорціуму університетів – насичена. Робота 2 секцій: Співпраця університетів з органами місцевого самоврядування, молодіжними організаціями, бізнесом і Транскордонне співробітництво та фонди ЄС: досвід і практика університетів та міст. У кінці – культурна програма – прогулянка сакуровими алеями, Ужгородський замок та фестиваль «Sakurawinefest».

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 10 =