Петро Порошенко зустрівся з лідерами Німеччини та Франції

За тиждень до виборів – Президент знову у Європі. Цього разу на двосторонні зустрічі главу держави запросили лідери Німеччини та Франції. Обговорювали перспективи України після виборів. Петро Порошенко вчергове заявив – Київ має зберегти підтримку світу і впевнено рухатися в бік членства в ЄС та НАТО.

Зранку Берлін, ввечері – Париж. В Українського Президента як завжди – насичений графік. За один день – низка важливих міжнародних зустрічей. Уся увага європейської преси, а разом з тим – і лідерів країн Європи – сьогодні зосереджена на Україні. Німецька канцлер особисто запросила Президента аби обговорити з ним ризики майбутніх виборів.

Ангела Меркель вперше за історію свого керівництва Німеччиною зустрічається з одним з кандидатівна пост президента до другого туру. Про важливість розмови, яка відбулася поза об’єктивами телекамер, свідчить і те, що канцлер не скасувала зустріч навіть через смерть свого батька. Петро Порошенко, виступаючи перед журналістами заявив – говорили про те, як зберегти підтримку світу у боротьбі із російською агресією та про реальність перспектив членства України в ЄС та НАТО.

Наступна точка – Париж. Український і французький президенти зустрічаються як справжні добрі друзі. Проте, розмова у них – фахова і важлива. П’ять хвилин зйомки для протоколу – і розпочинається знов прихована від цікавих очей важка дипломатична робота. Говорять про звільнення українських заручників Кремля, план зупинки російської агресії, як військової, так і економічної. В тому числі – і зупинку проекту «Північний потік-2», що має на меті послабити позицію України в енергосистемі Європи. Петро Порошенко не приховує – європейські політики побоюються результату українських виборів.

Гарант залишає Париж – із чітким баченням подальшої роботи в разі свого переобрання. Найперша ціль – вже весною зібратися в Норманському форматі і максимально надавити на Росію. В ідеальному сценарії, деталі якого не розкриваються, остаточне звільнення окупованих територій має відбутися вже за рік. А останнім політичним кроком до об’єднання України – стануть місцеві вибори.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 5 =