В Мукачеві використані батарейки можна здати на переробку в кількох місцях

Іноді маленькі, безневинні на перший погляд предмети можуть стати причиною великої біди. Йдеться про використані батарейки. В них містяться свинець, олово, магній, ртуть, нікель, цинк і кадмій.

Всі ці токсичні елементи завдають непоправної шкоди як здоров’ю людини, так і навколишньому середовищу. Уникнути біди можна – використану продукцію треба утилізовувати, однак в Україні цього не роблять. Куди дівати батарейки – дізнавалися журналісти «М-Студіо».

Одна така відпрацьована батарейка вбиває одного їжака та два дерева. В Україну їх щороку завозять понад 3 тисячі тон. Страшна цифра, якщо врахувати, що лише 1% всіх батарейок в Україні потрапляють на переробку.

Утилізація – справа збиткова: за неї потрібно платити. В Європі з цим простіше – там на державному рівні діє система розширеної відповідальності виробника – збір та переробку батарейок (та будь-яких інших відходів) за законом оплачують їхні виробники з доходів від продажів. А поки над втіленням аналогічної реформи в Україні лише працюють – з батарейками потрібно щось робити. Ініціативу в свої руки бвзяли небайдужі екоактивісти. Київська громадська організація запровадила проект «Коробочка». Його суть – компанія встановлює в себе в офісі коробочку для збору батарейок. Одна така розрахована на 10 кг.

В Мукачеві такі встановлені вже у трьох закладах. Крістіна, власниця магазину з еко-продукцією, цього тижня долучилася до проекту «Коробочка». Сюди можна приносити до 20 батарейок від однієї людини. До речі, це можуть бути і акумулятори від гаджетів та ноутбуків, павербенки та батарейки-таблетки. Маєте більше – шукайте інформацію про «Здавайтеся, батарейки» в мережі і відправляйте самостійно.

Додамо, що одна така коробочка рятує до 8 000 м² землі від безповротного забруднення токсичними речовинами. Організації їхнє встановлення зазвичай оплачують, а виручені кошти спрямовують на втілення реформи в сфері токсичного сміття в Україні.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + 5 =