Мукачівці на Водохреща пірнали в ополонку в Латориці

Третім і завершальним акордом різдвяно-новорічних святкувань є Йордан, або Водохреща, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. Люди вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому усі бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік. Мукачівці також за давнім звичаєм з молитвою пірнали в ополонку.

19 січня в Україні відзначали велике церковне свято Хрещення Господнього. Водохреща дарує багатьом обряд очищення, а також від цього дня завершуються усі різдвяні святки. Суть Хрещення Господнього полягає у тому, що будучи безгрішним, Син Божий взяв на себе людські гріхи і показав, що весь шлях людський він хоче пройти чесно і до кінця. У таке велике свято віруючі люди ідуть до церкви, щоб освятити водичку. Вважається, що освячена вода є нібито цілющою. Віряни використовують її протягом цілого року як ліки на випадок хвороби. Після цього дня традиційно найвідважніші занурюються в ополонку – аби цілий рік бути міцним та здоровим.

На набережній річки Латориця відбулося Велике освячення води, яке здійснив Високопреосвященніший Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський. Ті, хто вже не вперше пірнають у ополонку на Водохреща, запевняють, справді, після такої процедури не хворіють, навпаки, здоров’я лише міцнішає. Головне пам’ятати, що до купання в ополонці на водохреща треба готуватись заздалегідь, аби не нанести шкоди своєму здоров’ю.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + sixteen =