В «Закарпатгазі» пояснили, навіщо розділяти квитанції за газ

Квитанцію за газ з 1 січня 2020 року розділять. З нового року українці платитимуть окремо за продаж і розподіл блакитного палива. «Такі кроки — вимога часу та європейської спільноти. Адже саме відокремлення плати за доставку газу значно спрощує вибір постачальника (продавця) газу», – так пояснюють працівники «Закарпатгазу». Цей процес розпочався у 2010 році, коли Верховна рада прийняла закон України «Про засади функціонування ринку природного газу». А у квітні 2015 року був прийнятий закон «Про ринок природного газу», який встановлює принцип вільного вибору постачальника. Нововведення стосувалося спочатку непобутових споживачів – юридичних осіб. У 2020 році зміни торкнуться і населення.

Дві замість однієї – з 2020 року українці платитимуть за блакитне паливо за двома квитанціями: окремо за спожитий газ і за послугу із його доставки.У кінці 2019 року Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила Постанову, згідно з якою у рахунках за газ не буде нарахувань за розподіл газу.

Щомісячний платіж за доставку газубуде однаковим та незмінним, навіть узимку, коли споживання значно зростає, адже не залежить від ринкових коливань. Для оператора АТ «Закарпатгаз» НКРЕКП встановила тариф за доставку куб. м газу з 1 січня 2020 року на рівні гривні 25 з ПДВ.

Ціна ж самого газу може змінюватися щомісяця або щоквартально. Таке виокремлення тарифів дасть можливість споживачу зрозуміти, за що саме платить.

Споживачам, які щойно підключилися до мережі, або по певним причинам були відключені, нарахують обсяги газу до оплати згідно з вимогами кодексу ГРМ. Усі дані вже можна побачити у особистому кабінеті.

Нагадаємо, за грудень 2019 року востаннє прийдуть квитанції без розділення, де показані 4 складові вартості газу. Так, для закарпатців це 6 гривень 30 грн за кубічний метр газу. З них 5,13 грн. іде на рахунок «Нафтогазу» за оптовий продаж постачальникам видобутого в Україні або імпортованого газу; 0,13 грн. отримує ТОВ «Закарпатгаз Збут» як роздрібний постачальник газу зі спеціальними обов’язками; 0,19 грн. йдуть до АТ «Укртрансгаз» за транспортування газу магістральними газопроводами; а 0,85 грн отримує АТ «Закарпатгаз» за послуги розподілу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × one =