Цього тижня Закарпаття на один день повернулося у зимовий період. Рахів буквально засипало снігом. Очевидці активно ділилися світлинами у соціальних мережах. Тоді добу в області випало від 2 до 10 мм опадів, а в східних районах – 15-24 мм. На Драгобраті сніговий покрив збільшився на 13 см.
Зима посеред весни. На початку травня Рахівщину буквально замело снігом. На різку зміну погоди встигли відреагувати користувачі соцмереж. Одні дивуються, інші – жартують.
За словами синоптиків, причиною такої погоди стало утворення активного циклону на Півдні Румунії, який, рухаючись на Північ, тільки посилювався.
Більше того, через морози частина культур померзла ще всередині квітня. Найбільше постраждала Ужгородщина, дісталося і Берегівщині. За словами директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрія Лесьо, суми збитків рахують сотнями тисяч. Загалом, за попередніми підрахунками, йдеться про 5-6 мільйонів гривень. Але сподіватися на відшкодування – марно. Та й страхування навряд допоможе.
На вартість продуктів така ситуація не вплине. Адже зараз в районі, де найбільше «лютувала» негода, негативних наслідків на урожай не очікують. Для області найбільшим «головним болем» залишаються дамби. Торік на берегоукріплення держбюджет перебачив 25 млн грн. Але надійшло тільки 18. Обласна адміністрація тоді подала до суду на Мінфін, але марно. За наявні гроші вдалося зробити тільки основні роботи у Вільхівці. Саме це село Іршавського району на початку 2017 року найбільше постраждало від паводку. Тоді вода затопила сільські угіддя та будинки людей. Ходити вулицями було не можливо. Люди до свого помешкання підпливали на човнах і за сльозами дивилися на масштаби руйнацій.
На цей рік Закарпаттю на берегоукріплення передбачили 20 млн грн при річній потребі у 180-200 млн. Окрім Іршавщини, роботи плануються на Тячівщині та Берегівщині.
Тим часом синоптики обіцяють підвищення температури на 7-10 градусів вже від сьогодні, 12 травня. Всередині тижня можливі короткочасні дощі. І хоч невеликий сніг посеред травня розтанув буквально за лічені години, на жаль, наявні проблеми так швидко не зникають.