Починається опалювальний сезон: час подбати про субсидію

Опалювальний сезон не за горами! З 16 жовтня по 15 квітня – період використання газу та інших видів палива чи електроенергії для обігріву житла. На цей час припадає і отримання субсидій на комунальні послуги, або пільг. Допомога від держави допомагає перезимувати соціально-вразливим категоріям населення.

З 16 жовтня, за законодавством, стартує опалювальний сезон для будинків з індивідуальним опаленням, який триватиме до 15 квітня. Тому тим, хто потребує державної допомоги, аби оплатити комунальні послуги за цей період, саме час подбати про субсидію.

31 тисяча домогосподарств, яким було призначено субсидію у неопалювальний період, перебувала на обліку департаменту соціального захисту Закарпатської ОДА. Очікують на збільшення звернень громадян, які, як правило, активізуються на початку опалювального сезону. Механізм призначення субсидій суттєво не змінився.

Заяву і декларацію треба подати тим домогосподарствам, яким була призначена субсидія за рішенням комісії, на орендоване житло, внутрішньо переміщеним особам, а також людям, у яких відбулися зміни протягом І і ІІ кварталу цього року. Іншим субсидія буде призначена автоматично. Це приблизно 27 тисяч одержувачів.

Варто нагадати, зміни цього року торкнулися виплати державної допомоги. З січня 2019 року перейшли на 2 форми виплати житлових субсидій грошову готівкову та безготівкову.

Безготівкова допомога переводиться у Ощадбанку, де відкриті рахунки одержувачів. І сам банк проводить розрахунки між надавачем послуг та отримувачем житлової субсидії. Готівкою допомогу отримуватимуть пенсіонери на свої рахунки в уповноважених банках –наразі їх 38, у тому числі й Ощадбанк, або ж через Укрпошту – тобто поштар принесе разом із пенсією. З 1 жовтня стартувала також і монетизація пільг на житлово-комунальні послуги.

У заяві необхідно вказати реквізити одного з 38 уповноважених банків, де відкритий рахунок пільговика, або ж відділення «Укрпошти». Варто додати, отримуючи пільги готівкою, обов’язково щомісяця сплачувати всі рахунки з врахуванням пільг. У Закарпатті – майже 240 тисяч пільговиків. Приблизно 63 тисячі з них користуються пільгами на житлово-комунальні послуги.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + seventeen =