В Ужгооді уп’яте відбувся форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи»

«Закарпаття – бізнес в центрі Європи» – інвестиційний форум уп’яте організували в Ужгороді.

У культурно-історичному комплексі «Совине гніздо» зібралися представники дипломатичного корпусу іноземних держав, представники торгово-промислових палат, бізнесових кіл, народні депутати та керівники провідних підприємств краю, успішні жінки-підприємці, науковці та представники громадськості. У рамках 6 панелей обговорили питання стимулювання інвестиційної діяльності, оздоровлення економіки України, інвестиційні паспорти ОТГ та стратегії їх розвитку, приділили увагу індустрії краси та здоров’я, кіновиробництву, екологічним проблемам тощо.

Щорічний інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи» – платформа для приваблення інвестицій в економіку краю та налагодженню ділових контактів для всіх зацікавлених. Цьогорічний захід – масштабна подія для краю. Тут презентували понад 120 інвестиційних ідей та проектів.

Говорили і про проблеми залучення інвестицій та шляхи їх вирішення для Закарпаття.

Інвестиційний форум організовують Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна рада вже п’ятий рік поспіль. Якщо на минулорічному форумі обговорювали лише тему виноробства, то цього року у рамках заходу виділили 6 панелей. Зокрема: програма оздоровлення економіки України, передумови створення кластеру аудіо-візуальних індустрій та кіновиробництво на Закарпатті, жіноче підприємництво, підтримка локальних виробників, інвестиції у екологію та інвестиційні паспорти ОТГ. На одній з панелей форуму обговорили інвестиційні паспорти ОТГ та стратегії їх розвитку.

Не оминули і екологічні проблеми Закарпаття, один із варіантів вирішення яких – залучення інвесторів.

Для реалізації інвестиційних програм та проектів необхідна підтримка органів місцевого самоврядування та владних структур, особливо найвищого рівня, які мають вплив на урядові рішення та законотворчий процес.

На Закарпатті працюють інвестори із 45 країн світу: десять із них дають більше 84% загального обсягу прямих іноземних інвестицій. Із країн Європейського Союзу вкладено 260 мільйонів доларів (77% від загальної кількості інвестицій), решта – з інших країн світу. Участь у форумі взяли й представники країн-сусідок, які найбільше співпрацюють із Закарпаттям у напрямку реалізації спільних проектів.

Інвестиції у Закарпаття за останні 2 роки мають тенденцію до збільшення. Так, обсяг прямих іноземних інвестиції в область за період 1994 – 2018 р.р. – понад 340 мільйонів доларів США. У краї функціонує 580 підприємств з іноземними інвестиціями. У 2018 році у закарпатську економіку вкладено 27 мільйонів доларів, що майже на 7,5 млн більше, ніж у 2017-му. Подібні ж заходи сприяють залученню ще більше інвесторів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − one =