Закарпатці побували в Брестовській печері – одній з 12 у Словаччині, відкритих для туристів

Не тільки своїми вершинами, гірськими озерами та стрімкими потоками славляться Західні Татри. Досить популярні серед туристів і екскурсії печерами. Один з унікальних природних об’єктів Західних Татр – Брестовська печера. Підземними коридорами пройшли учасники європейського проєкту «Krkonose – Tatry – Karpaty».

Всього в кількох кілометрах від населеного пункту Зуберец розташований ще один унікальний природний об’єкт. До нього веде наукова стежка з інформаційними стендами. Брестовська печера – місце, яке полюбляють як екстремали, так і звичайні туристи. Печера була утворена в результаті ерозивної діяльності гірського потока, тут він витікає назовні. А щоб пройтись підземними коридорами, потрібні спеціальний дозвіл та провідник.

Зараз печера ще відкрита для відвідувачів, та на зиму її закривають, аби туристи не заважали кажанам, які тут зимують. Підземні коридори обладнані мостиками та сходинками. В печері є кілька озер, які утворив підземний потік. Вода в цій річці кришталево чиста, тож відвідувачі не втрачають можливість нею вмитися та попити.

За день до печери не пускають більше сотні відвідувачів, а групи формують не більше ніж з 15 людей – в іншому випадку тут буде просто не вистачати кисню. Доступні для відвідування лише кількасот метрів підземних лабіринтів. Але і цей шлях воїстину дивовижний.

Лиш 12 з великої кількості печер, що розташовані на території Словаччини, відкриті громадськості. Їх постійно досліджують та охороняють. Як і решту унікальних природніх об’єктів, їх відносять до числа національних природніх багатств країни.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 2 =