Християни східного обряду святкують День святих Петра і Павла

12 липня православні християни відзначають День святих апостолів Петра і Павла. Це одне з найбільших свят у році. За Євангелієм, Петро і Павло були учнями Христа і саме в цей день прийняли мученицьку смерть в Римі. Святих вважають покровителями худоби, пастухів і врожаю. Від цього дня, за традицією, хлібороби починали жнива. А господині – генеральне прибирання чи навіть ремонт.

Сьогодні християни відзначають одне з найбільших релігійних свят – День святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Їх пам’ять щороку вшановують 12 липня. Віряни кажуть: цього дня прийти до храму і помолитися – їхній обов’язок. Звертаючись у молитві до апостолів Петра і Павла, просять миру, злагоди, доброботу, здоров’я для себе та близьких.

Свято первоверховних апостолів Петра і Павла завершує собою Петрів піст. За традицією, сьогодні слід відвідати рідних та друзів, пригостити їх рибними стравами власного приготування. Ну і звісно, не забути привітати тих, хто святкує іменини.

Згідно з давньою легендою, Петро був свідком перших чудес, здійснених Ісусом, преображення і страждання Христового. А ось Павло спочатку був гонителем християн і зустрівся з Ісусом вже після чуда воскресіння. Обидва відданих учня прийняли мученицьку смерть в ім’я свого вчителя.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − six =