На Свалявщині, крім мінеральних джерел, є мінеральний гейзер

Як відомо, одна з головних принад Свалявщини – мінеральні води. Та окрім джерел, можна тут побачити і мінеральний гейзер.

Частину мінеральних джерел на Свалявщині побачити можна відразу біля дороги, а є й такі, що приховані в лісі, і знають про них лише місцеві. Ось ця криниця знаходиться відразу за селом Драчино , якщо їхати у бік Пасіки.

Місцеві до цієї води вже звикли. Кажуть, саме завдяки їй не мають жодних проблем зі шлунком. А воду цю називають квасом.

За словами тутешніх, в кожному джерелі вода відрізняється за смаком, десь більш солена, а десь взагалі має не надто приємний запах тухлих яєць, однак вона від цього не менш корисна, Переконують, усе перевіряли на собі.

Та ще одна принада цієї місцини – мінеральний гейзер. Знаходиться він трохи вище від одного із джерел, за 100 метрів вгору. Ще здалеку можна почути його «шипіння».

За кілька хвилин зі свердловини потекла лише піна. Як нам розповіли місцеві, ще в 60-тих роками минулого століття, тут шукали термальну воду, а знайшли лише холодну, та й ще з високим вмістом гідрокарботнату. Через те, що газу тут більше, ніж самої води, свердловини законсервували, та через деякий час, газ що накопичився вирвав заглушку, так і утворився цей гейзер. За словами місцевих, тутешні мінеральні води могли б стати родзинкою села, та чомусь їх не розробляють.

Скільки всього існує мінеральних джерел на Свалявщині – мабуть, нікому не відомо. Адже частина з них, очевидно, ще навіть не досліджена.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 10 =