У дев’яти ОТГ в семи районах Закарпаття відбудуться перші вибори

Вибори 22 грудня 2019 року до ОТГ краю – тема, яка зібрала експертів та журналістів в Ужгородському прес-клубі. У жовтні цього року Центральна виборча комісія оголосила перші вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах у 22 областях України, 9 з них відбудуться у Закарпатті. Загалом в області 15 ОТГ, у 9 новоутворених 22 грудня закарпатці обиратимуть голів селищних чи сільських рад, а також депутатів до місцевих рад.

Косонська сільська на Берегівщині, Великоберезнянська селищна, Зарічанська і Кам’янська сільські на Іршавщині, Горондівська сільська на Мукачівщині, Керецківська сільська на Свалявщині, Оноківська і Холмківська сільські на Ужгородщині та Довжанська сільська на Іршавщині і Хустщині: у дев’яти ОТГ в семи районах Закарпаття відбудуться перші вибори 22 грудня 2019 року.

Основна боротьба за очолювання ОТГ та депутатство в місцевих радах точитиметься серед людей, які працювали над їхнім створенням.

Дмитро Тужанський каже: ресурсів на спостереження за цими виборами немає. Загалом увага з боку громадськості до виборчого процесу мінімальна, поки що риторичними залишаються питання, чи не зайдуть під брендом “ЗЕ-команди” або інших місцеві царки, адже історично закарпатська політика працює на основі домовленостей на місцях та згодженості з центрами. Так, за підсумками липневих виборів 11 членкиням ДВК та одному виборцю загрожує кримінальна відповідальність, винесено 20 рішень судів щодо адміністративних правопорушень. Експерти прогнозують високу явку, але й чимало порушень, серед яких і підкуп виборців, адже боротьба буде за доступ до серйозних ресурсів.

Фахівці кажуть, гаряче на виборах до ОТГ 22 грудня буде у Холмківсьікй і Оноківській ОТГ, а цікаво – у Косонській і Довжанській, яка включатиме села з двох суміжних районів: Іршавського і Хустського.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 3 =