В Ірляві на Ужгородщині відкрили Меморіал пам’яті захисників України

В селі Ірлява Ужгородського району відкрили Меморіал пам’яті захисників України – згадали всіх, хто свого часу віддав життя за Батьківщину. Встановили його біля новозведеної греко-католицької церкви, історія будівництва якої не менш трагічна.

Днями у Ірляві зібрались священники сусідніх сіл, владика Мілан Шашік, представники влади і місцева греко-католицька громада. Основною метою зустрічі було відкриття Меморіалу пам’яті померлих земляків. Владика Мілан звернувся до всіх добродіїв, що подбали про благоустрій території храму і доклали зусиль у його зведенні.

За словами адміністратора греко-католицької громади о. Євгенія Граділя, це вже другий меморіал землякам. Перший раніше височів на місці новозбудованої каплиці.

Взагалі дуже цікавою є історія каплиці, біля якої звели меморіал, адже це вже другий греко-католицький храм у селі. Через міжконфесійний конфлікт греко-католики не могли забезпечити свої духовні потреби у Свято-Іллінському храмі, що історично належав їм. Тут мають місце відголоски ліквідації УГКЦ в 1940-х роках. Церковники УПЦ всупереч рішенню Вищого господарського суду «привласнили» церкву. В результаті греко-католицькі віряни протягом цілих 4 років молилися у підніжжя храму, тобто просто неба у дощі, сніги і морози. Тому за ініціативи і фінансування 3 підприємців було збудовано новий греко-католицький храм. 29 вересня його освятили.

Будівницво храму стало справжньою відрадою для греко-католицьких вірян, адже тепер вони і справді можуть отримувати ту світлу радість від богослужіння в церкві, і не відчувати жодного дискомфорту через погодні умови. Отець Євген каже, незважаючи на труднощі і суперечки, двері храму завжди відчинені для людини, яка хоче відкритися Богу і помолитися, незалежно від її конфесійної приналежності.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 12 =