Земельна реформа на часі. Як її сприймають закарпатці?

Земельна реформа – топ-тема сьогодення України. Хоч про необхідність її проведення говорили представники усіх урядів, проте лише діючий, почав робити перші кроки на законодавчому рівні, аби перетворити землю на товар. Закарпатці переконані, що це потрібно зробити, проте думки краян розійшлися у часі та готовності до змін на ринку землі. Деякі закарпатці висловили й негативні очікування від земельної реформи.

Уже цього тижня у Верховній Раді народні обранці почали розгляд проєктів 14 земельних законів: стосовно вільного ринку, зміни системи роботи Держгеокадастру, удосконалення електронних земельних аукціонів, механізму використання земель Міноборони тощо.

Земля має бути постійно у використанні – це догма, проте держава зараз повинна встановити чесні правила гри на ринку землі, визначити обмеження та регулятори.

Позиції пересічних громадян, посадовців та політиків стосовно участі іноземців у земельних аукціонах розділилися: одні вважають не допускати нерезидетів і надати право купівлі землі виключно українцям, інші пропонують встановити пріоритет за резидентами , а дехто – за проведення референдуму. Утім, земельна реформа вже стартувала, але як вона буде проходити – вирішувати народу України.

Нагадаємо, президент Зеленський у зверненні наголосив: купувати та продавати землю отримають право виключно громадяни України та українські компанії, а питання щодо іноземнів – як учасників земельного ринку, мають вирішувати виключно громадяни на загальнодержавному референдумі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − five =