У Нижньому Селищі на Хустщині вчили німецьку та українську

У Нижньому Селищі, що на Хустщині, вдруге протягом двох тижнів молодь з Німеччини та України вивчала українську та німецьку, а також створювала мистецькі воркшопи і мандрувала краєм.

Все пройшло у рамках спільного проекту – Українсько-німецької Мовної Майстерні під назвою «Е та Ї», що відбулася за підтримки соціальної програми «Meetup! Німецько-українські зустрічі молоді».

Місце зустрічі змінити не можна. Цей вислів характерний для Нижнього Селища, що на Хустщині, і безпосередньо – гостинного дому «SargoRigo», які є незмінною локацією для зустрічі україно-німецької молоді. Вже вдруге тут відбувся мовний кемп за участі зо двох десятків учасників з України та Німеччини. Окрім того, що вони вивчали мову країн-партнерів, молоді люди створювали мистецькі воркшопи і мандрували краєм.

Власне, «Meetup! Німецько-українські зустрічі молоді» – соціальна програма, метою якої є інтенсифікувати відносини з Україною, відтак надати підтримку молоді обох країн з активною позицією за демократичні цінності, та й взагалі підтримати порозуміння між народами. Основною складовою таких зустрічей є спільна робота над окремими проектами у різних сферах. Українсько – Німецька Мовна Майстерня – один із них. До слова, стартувала вона саме на Закарпатті торік навесні. Тоді Олександр і Альмут були учасниками мовного табору, минув рік і вони вже самі взялися продовжити розпочате та стали організаторами. Звичайно, не без допомоги партнерів.

Минулого року, коли організатори перебували у Селищі під час першої майстерні зацікавились кіно, яке тут почали активно розвивати місцеві. Відтак у них з’явилася ідея доповнити проект і цим пунктом, зокрема, майстер-класами з кіноіндустрії із застосуванням мовних занять. Так, В’ячеслав Кошан став не лишень партнером проекту, а й тренером. Їх у проекті було троє, які працювали в різних жанрах.

Самі ж учасники в захваті від двотижневого заходу, адже вони не тільки навчалися та розвивалися, а й, дійсно, потоваришували.

Без сумніву, неформальна освіта – прорив 21-го століття, тим більше, що результат не примушує на себе довго чекати.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − 1 =