Закарпатські медики пропонують створити в області єдиний госпітальний округ з сімома лікарнями

Представники медзакладів Закарпаття, керівники підрозділів охорони здоров’я райдержадміністрацій і міськвиконкомів краю зібралися на нараду у сесійній залі облдержадміністрації, аби обговорити реалізацію другого етапу медичної реформи в області. Зокрема, готовність медустанов другого рівня до змін, їх фінансування, комп’ютеризацію, а також створення госпітальних округів і госпітальних рад.

3 1 квітня 2020 року в країні стартує реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення згідно з законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» для всіх видів меддопомоги. Аби обговорити підготовку до впровадженнядругого етапу медичної реформи у Закарпатті, в Ужгороді провели розширену нараду.

Госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги населенню. Відповідно до децентралізаційної реформи, попередньо на Закарпатті пропонували створити 4 госпітальні округи.

Приділили увагу і змінам у фінансуванні наданих медичних послуг – через Національну службу здоров’я України. Підняли питання комп’ютеризації медичних закладів краю та створення медичних інформаційних систем.

Врешті, учасники наради зійшлися на пропозиції створити єдиний у краї госпітальний округ, з функціонуванням у ньому 7 лікарень: І рівня – Виноградівська, Хустська і Берегівська районні лікарні, ІІ рівня – Мукачівська ЦРЛ, Ужгородська ЦМКЛ, Тячівська РЛ і Закарпатська обласна лікарня. Медики та керівники різних рівнів влади та підрозділів охорони здоров’я підтримали позицію не політизувати рішення, не прив’язуватися ні до територіального, ні до адміністративного устрою, адже головне – забезпечити пацієнтам надання вчасно якісної медичної допомоги.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × four =