Соляні шахти Солотвина обстежать і відновлять для уникнення екологічної катастрофи

Відновлення природних ресурсів на території селища Солотвино, що на Тячівщині, – основна мета проєкту РЕВІТАЛ 1, який відібрали для реалізації у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Дві шахти стоять на березі Тиси, і якщо солона вода попаде у річку – екологічної катастрофи не оминути, причому на території Дунайського регіону – а це практично пів Європи. В Україні діє державна програма по вирішенню проблем Солотвина, але за браком коштів практично не виконується.

Реалізація проєкту РЕВІТАЛ 1 вкрай важлива не тільки для Закарпаття, а й для країн-сусідок. Адже соляні шахти порівнюють з чорною скринькою, яка у будь-який час може призвести до екологічної катастрофи.

Закласти основи процесу ревіталізації соляної шахти у смт. Солотвино та прилеглої території, – основна мета проєкту РЕВІТАЛ 1. На основі оцінки ризиків ситуації на території шахт буде сформульована стратегічна концепція відновлення природних ресурсів Солотвина.

Заплановано у серпні 2020 року на два тижні опустити робота для дослідження води у шахтах. За два роки намічено спільно реалізувати всі завдання проєкту РЕВІТАЛ 1.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five − 1 =