На Виноградівщині починають реконструкцію дамби між селами Теково та Гетиня

Закарпаття у силу свого географічного положення є незахищеним від водних негод. Чого лише варті збитки регіону від повені 1998 та 2001 року. Щоб уникнути стихійного лиха і збільшити рівень безпеки населення краю, на Виноградівщині розпочинають реконструкцію лівобережної дамби річки Тиса, відповідно до транскордонного проєкту «SAFETISZA».

Для держави є основною цінністю життя і здоров’я людини, а отже і першочергові заходи мають бути спрямовані на підвищення рівня безпеки громадян. Щоб вберегти чутливі до водних стихій населені пункти України і Угорщини, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса та Міністерством закордонних справ і торгівлі Угорщини 13 серпня 2019 року було підписано Грантовий контракт на впровадження інфраструктурного проєкту «Безпечна Тиса». На українській території він передбачає реконструкцію 9,5 км лівобережної дамби річки Тиса між селами Теково та Гетиня, що на Виноградівщині.

Проєкт співфінансується ЄС з Україною. Тому буде проведено 2 тендерні процедури на вибір підрядних фірм. Тендер на дольовий внесок з державного бюджету України вже проведений. Фірма-переможець ПрАТ«Виноградівська ПМК-78»вже розпочала реконструкцію об’єкту.
Окрім реконструкції водогосподарського об’єкту, проєктом передбачене і будівництво локального протипаводкового центру в селі Тисобикень таукладення експлуатаційної дороги.

Керівництво проєкту запевняє, що навіть будинки вздовж річки будуть у безпеці, адже дамба зводитиметься у так «званий мокрий бік»Тиси, а отже не зачіпатиме земельні ділянки. Представники обласної влади зазначили, що виконання робіт підрядною фірмою будуть під чіткий контролем. Своєрідним символом початком будівництва стало урочисте відкриття репера – геодезичної точки.

Варто додати, що термін реалізації проєкту – 3 роки, однак керівники і виконавці планують впоратися швидше, аби якнайскоріш створити безпечні умови проживання жителів Виноградівщини.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =