Майбутнє Солотвина обговорили на міжнародній конференції

Долю селища Солотвино обговорили на міжнародній конференції. Вирішували, як спільно напрацювати пропозиції уряду для перетворення надзвичайної ситуації, що склалася наразі у Солотвині, у потенційну точку зростання селища, адже проблема з підтопленням солерудника та карстовими проваллями із суто солотвинської може перетворитися на загальноєвропейську, коли вода високої концентрації солі витече у Тису і Дунай.

Чотири сценарії вирішення надзвичайної ситуації у селищі Солотвино запропоновано для обговорення учасникам конференції. На основі досліджень і запропонували варіанти вирішення проблем – це результат дворічної роботи над реалізацією проекту ImProDiReT, який на 75% фінансується ЄС.

Запропоновані рішення- комплексні і базуються на вивченні позицій усіх зацікавлених сторін, у тому числі й громади селища, що дозволить Солотвину вирішити проблеми і стати на шлях соціально-економічного розвитку. Нагадаємо, територію Солотвина у грудні 2010 року оголошено зоною екологічного лиха державного значення.

Ця міжнародна конференція приверне увагу європейської спільноти, адже проблема – спільна, екологічні наслідки торкнуться усіх територій басейну річки Тиса. Дії щодо зменшення ризику надзвичайної ситуації та поступового комплексного розвитку території повинні бути скоординовані, базуватися на спільних зусиллях всіх зацікавлених сторін. Один із варіантів ляже в основу урядових рішень щодо перетворення надзвичайної ситуації у селищі Солотвино у потенційну точку зростання, а не занепаду. У результаті міжнародної конференції конкретні пропозиції представлять на розсуд уряду для прийняття відповідної стратегії.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − four =