Реконструкцію КПП «Лужанка», яку мали завершити торік, призупинено

Додаткові пункти пропуску для легкових та важковагових автомобілів. Окрема зона для пішохідного перетину кордону та реконструкція вже існуючих приміщень. Оновленим та європейським хочуть бачити закарпатці та гості країни пункти перетину кордону, зокрема і КПП «Лужанка».

Міжнародний пункт пропуску «Лужанка» на кордоні з Угорською Республікою, що на Берегівщині, вкорте почали реконструювати ще в лютому 2019-го, того ж року пункт пропуску мав бути завершений. Однак пройшов рік, роботи виконані лише частково і наразі призупинені. А капітальне відновлення тут вкрай необхідне, адже лише за минулий рік фактична пропускна здатність КПП за добу перевищувала майже вдвічі існуючу. Тобто наплив авто і пішоходів великий, і для уникнення черг, економії часу та створення зручних умов – тут необхідне розширення. Про те, скільки ж було виділено коштів із 2018 років на реконструкцію об’єкту, розповів начальник управління інфраструктури закарпатської митниці ДФС Сергій Дуран.

Роботи будуть продовжені в цьому році, однак поки що невідомі терміни здачі об’єкту в експлуатацію, адже не відомо, скільки буде виділено коштів. Реконструкція необхідна, буде запущений і вантажний напрямок , надані і кредитні фонди на об’їзну дорогу, щоб спрямовувати в тому числі і рух вантажівок через «Лужанку». Люди ж, що проїжджають це КПП чи не щодня, кажуть: «Тут зручно, обслуговування якісне, однак хотілось би, щоб врешті-решт вже завершили реконструкцію».

Що саме вже збудовано – показав і роз’яснив Сергій Дуран. Термінали для вантажівок, інші споруди – загальна готовність – 35 %. Якнайшвидша реконструкція КПП «Лужанка» дасть можливість збільшити пропускну спроможність, тому що з року в рік тут збільшується перетин подорожуючих.

Будівництво контрольно-пропускного пункту важливе і тому, бо проектом передбачене відкриття вантажного напрямку а разом з ним і передбачені кредитні кошти для будівництва об’їзної дороги Берегова. Минулого року активні роботи велися у першому кварталі – далі фінансування з державного бюджету призупинили, відповідно зупинилися і роботи на КПП «Лужанка».

Митники сподіваються, що цього року фінансування таки буде реальним, і вдасться добудувати багатостраждальний пункт перетину. Наразі редакція «М-Студіо» звертається до урядовців та Прем’єр-міністра з проханням вирішити питання з фінансуванням та подальшими роботами на митному пункті, адже йдеться щонайменше про імідж держави.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × five =