Працівники мукачівської автошколи скаржаться на негідні умови праці

Працівники однієї з автошкіл Мукачева, власником якої нібито є міськрайонна організація, стурбовані її подальшою долею: чоловіки зазначають, що заклад розвалюється просто на очах, скаржаться на негідні умови навчання та праці, високі ціни на курси та водночас низьку заробітну плату.

Вони припускають, що саме керівництво закладу зводить фірму до банкрутства. Журналісти «М-Студіо» спробували розібратися, хто ж є власником автошколи та з чим пов’язані такі ціни та умови навчання, і чому теперішнє керівництво просить відремонтувати заклад коштом міста.

Днями до редакції «М-Студіо» звернувся діючий інструктор однієї з мукачівських автошкіл разом з колишніми її працівниками, які стурбовані долею закладу. Люди зазначають, що колись школа була одною з кращих в області, ба більше – в цілій Україні із підготовки водіїв різних категорій, а зараз на межі закриття. Чоловіки пов’язують це з теперішнім її керівництвом.

Обурені працівники стверджують, що власником автошколи є міськрайонна організація, а не приватна особа. А отже, й директора мали вибирати спільно. Однак люди кажуть, що їх думку не врахували, а просто поставили перед фактом: це ваш новий керівник.

«Умови навчання тут теж неналежні, – кажуть інструктори, – розбиті класи, відсутність ремонту. Ще й від автодрому хочуть відмовитись. А от курси коштують немало – 5800 грн. з людини. Водночас зарплати – мінімальні».

Сам директор пояснив, що ціна за навчання зумовлена підвищенням мінімальної заробітної плати, зменшення охочих вчитися – зі збільшенням конкурентів на ринку. Також запевнив, що поки що від автодрому не відмовився і має документи на руках. Наразі керівник шукає альтернативу: дешевшу оренду землі. Щодо умов навчання – директор каже, що має на меті зробити ремонт навчальних кабінетів, але категорично не вистачає фінансів.

Ми і самі вирішили з’ясувати чи приватна це фірма чи ні. І ось яку інформацію нам вдалося отримати з відкритих джерел: Власниками підприємства НЕ є громада міста. Ними є та ж міськрайонна організація (25% власності) та фізична особа Грицу Ксенія Габорівна (75%). У власності є одне приміщення за адресою площа Миру, буд. 30/2. Вони його викупили у міста 31. 10. 2001 року. Таким чином, власник підприємства може на власний розсуд вирішувати долю майна. Швидше за все, Грицу Ксенія та директор є родичами і за наявності у них 75% у підприємстві зможуть вчиняти самостійно усі значимі дії.

Директор автошколи каже – багато мають платити податків, оренди землі, утримання, звертаються до міської влади, щоб відремонтували приміщення. Тож, враховуючи все вище сказане, важко зрозуміти, чому деякі працівники не володіють інформацією про те, що ця автошкола вже є практично повністю приватизованою. І в той же час дивним є звернення директора до міського голови про допомогу, який сам же підтвердив інформацію про приватну власність. В будь-якому разі ми сподіваємось, що школа продовжить функціонувати і готувати водіїв, а от вже за яких умов це відбуватиметься – питання часу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + 15 =