В Україні щороку виявляють 140 тисяч нових випадків раку

Цього тижня у світі відзначили Міжнародний день боротьби проти раку. Вже століттями з онкозахворюваннями воюють найкращі науковці світу. Та онкологія безжально забирає мільйони життів. Понад 140 тисяч випадків раку щороку реєструють українські лікарі – це офіційна статистика. Медики вкотре наголошують: обстежуйтесь, бережіть своє здоров’я, адже шанси на одужання є, особливо коли почати лікування на ранніх стадіях.

Рак, так називаємо ми цю недугу в народі, – одне із захворювань, про яке людство, на жаль, згадує все частіше і частіше. Це страшне слово відразу вселяє в людину страх, змушує панікувати, вимальовує страшну картину безвиході. За даними ВООЗ, існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла.

За даними ВООЗ, щороку понад 8 мільйонів людей по всьому світі помирають від раку. Найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу. Найбільша кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку: раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

Україна вирізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка. Близько чверті випадків раку в країнах із низьким і середнім рівнем доходів – до них, на жаль, належить і Україна – зумовлені гепатитом і вірусом папіломи людини (ВПЛ). Профілактика раку включає захист від цих вірусних інфекцій. Щодо вакцинації проти гепатиту та ВПЛ треба звернутися до свого лікаря.

Рак — це не вирок. Це хвороба, з якою можна і необхідно боротись, яку можна і необхідно перемагати! Це доводять і закарпатці, про яких ми постійно розповідаємо і благаємо про допомогу.

І на жаль, хворих на рак кожного року досить багато. Проте ми спільними зусиллями можемо допомогти один одному. Пам’ятайте, що завжди знайдуться добрі, щирі, співчутливі люди, які не залишать вас наодинці з бідою. Тому не замовчуйте, і не соромтеся просити про допомогу. А небайдужим людям наголошуємо, що в таких ситуаціях будь-яка копійка може стати порятунком.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 5 =