У школах Мукачівщини туалети залишаються на вулиці, хоч гроші на внутрішні вбиральні є

Основною метою концепції Нової української школи є створення закладу освіти, де дітям буде приємно навчатись. Але як можна говорити про комфорт, якщо в деяких школах України навіть немає найнеобхіднішого – унітазів? Де зараз мільйони, що були виділені на зведення внутрішніх вбиралень у школах Мукачівщини, та чому до цього часу учні ходять у вигрібні ями – з’ясовували журналісти «М-Студіо».

Зовнішні вбиральні у закладах освіти у 21 столітті – явище ганебне. «Гідність дитини» – таку програму було ухвалено урядом ще у лютому 2019 року, яка передбачала виділення понад 267 мільйонів гривень на зведення внутрішніх туалетів у школах України. 44 млн. виділили на Закарпатську область, адже саме тут найбільше шкіл із туалетами на вулиці. І справді, статистика плачевна: із 633 закладів середньої освіти краю, у 171 – діти ходять у вигрібні ями.

Мукачівський район – один з лідерів краю за кількістю шкіл із зовнішніми вбиральнями. Ще 23 травня було проведено засідання Мукачівської районної ради, де затвердили виділення близько 13 мільйонів гривень на ремонт внутрішніх вбиралень 10 шкіл району.

Відповідальність за освоєння державних коштів впала на органи місцевого самоврядування. Але до сьогодні вони не освоєні.

А у Горондівській школі внутрішні вбиральні облаштували ще 4 роки тому. Проте користуватися ними учні не можуть до цього часу. За словами директорки Марії Шпеник, не вдається вирішити проблему водопостачання, хоча неодноразово зверталися до відділу Управління освіти.

А от у Зняцівській ЗОШ роботи з облаштування внутрішніх вбиралень все ж розпочали.

Начальниця Управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА Світлана Кешеля, під керівництвом якої, власне і відбувається освоєння коштів виділених на ремонт вбиралень, каже, що до роботи по питанню облаштування санвузлів у закладах освітивона приступила лише з 15 липня 2019 року. За інформацією з власних джерел, пані Світлана пробула майже 3 місяці на лікарняному і у відпустці за власний рахунок. Чиновниця нам відповіла і на питання, чому ж ремонтні роботи не розпочалися.

До слова, на начальницю вже неодноразово надходило чимало скарг, і навіть звернення до місцевої прокуратури та поліції із проханням визнати її роботу незадовільною.

А тим часом, поки, за словами представників навчальних закладів району, керівник освіти була то на навчанні, то на лікарняному, то у відпустці,так і залишаються невирішеними питання внутрішніх вбиралень та харчування школярів у школах Мукачівщини. Чому досі не вжиті заходи і з боку керівнитва РДА – невідомо.

Варто додати, що якщо ремонт так і не розпочнеться, то невикористані бюджетні кошти повернуться до столиці, і навряд чи уряд повторно, вже у 2020 році, погодиться профінансувати ремонт санвузлів. А так звана «гідність дитини» буде ще неодноразово принижена на вулиці у вигрібних ямах.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =