Закарпатські нардепи ініціювали кілька законопроектів на підтримку виноробів

Закарпаття – край виноградарства та виноробства. Практично у кожній родині восени закладається у бочки вино, аби відкоркувати його на Різдвяно-новорічні свята та частувати гостей. Чимало в області й професійних виноробів – від малих приватних підприємців до заводів, які спеціалізуються і на вирощуванні винограду, і на розливі різних сортів та видів вина. У січні в області тривають фестивалі вина: в Мукачеві – «Червене Вино», в Ужгороді – «Василля». Для малих виноробів важлива підтримка на законодавчому рівні.

Велику кількість виноробів краю найяскравіше демонструють винні фестивалі, які організовують кілька разів на рік практично у кожному місті Закарпаття. Не виняток – і фести, які зараз тривають одночасно в Ужгороді та Мукачеві.

Минулого року народні депутати від Закарпаття – Роберт Горват, Василь Петьовка та Валерій Лунченко стали співавторами законопроектів на підтримку виноробства. Один із законів – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва терруарних вин (тобто вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів власного виробництва.

У жовтні 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив форму та порядок реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази для малих виноробів, котрі хочуть виготовляти та реалізовувати власне вино, тож традиційне виноробство має всі шанси для розвитку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − four =