Соту річницю Гуцульської республіки відзначили на Рахівщині

У неділю, 13 січня, у смт. Ясіня на Рахівщині відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ої річниці утворення Гуцульської Республіки.

У центрі селища на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче. Для участі у заході прибули керівники області, Рахівського району, представники гуцульських товариств із різних куточків України та сусідньої Румунії.

100-річчя утворення Гуцульської Республіки урочисто відзначили на Закарпатті. Урочисте Віче з такої нагоди провели у колишній столиці Гуцульської республіки – селищі Ясіня. Цьогорічне Віче стало міжнародним.

Саме Гуцульська Республіка стала першим українським державним утворенням в нашій області. І саме тодішні події зміцнили патріотичний дух гуцульщини.

На урочистому Віче вшанували пам’ять усіх гуцулів, які відстоювали честь та незалежність свого народу. Особливу шану віддали президенту Гуцульської республіки Степанові Клочураку.

Цьогорічну річницю вперше відзначали на державному рівні. Голова Рахівської районної ради Василь Дан привселюдно зачитав лист привітання до всіх гуцулів від Андрія Парубія.

В рамках річниці провели вже 7-ий фестиваль «Велика гуцульська коляда». Для участі в ньому зібралися справжні гуцули із усього Закарпаття та навіть із- за кордону.

Урочистості та фестиваль гуцульської коляди пройшли за підтримки народного депутата Василя Петьовки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + six =