На Виноградівщині розмитнили за новими правилами 425 “євроблях”

На Виноградівщині власники «євроблях» поволі розмитнюють свої автівки. Причина – зашкальні суми митних платежів, навіть у пільговий період

, який уряд надав строком на три місяці, величезні черги на митних постах при в’їзді в Україну та інші бюрократичні мотиви. З моменту вступу змін до митно-податкового законодавства про розмитнення автомобілів власниками машин на українських номерах стало біля 425 водіїв.

Розмитнення авто на єврономерах потребує часу, грошей і терпіння. Зняття з обліку, а потім – реєстрація транспортного засобу вже в Україні обходяться в немалу копійчину. До прикладу, за словами власника «Ауді Q7», йому доведеться сплатити у фіскальну службу біля 130 тисяч гривень митних платежів.

І, хоча процес розмитнення автомобіля не тривалий, всього 4 – 5 години, найскладніше для охочих розмитнити своє авто – зібрати необхідний пакет документів. В першу чергу це відмітка у техпаспорті про зняття з обліку транспортного засобу у країні, де придбано дане авто або транзитні номери, договір купівлі-продажу або рахунок-фактура, якщо машина куплена в закордонній фірмі. Це основні документи, щоб розпочати процес розмитнення автомобіля на території України. Митну декларацію готує вже посередник між власником авто та фіскальною службою, митний брокер, який за свої послуги візьме з вас близько півтори тисяч гривень.

Після того, як отримаєте дозвіл в’їзду в Україну, власник автомобіля повинен заїхати зі своїм авто до організації, яка надасть довідку про відповідність автомобіля заявленому екологічному стандарту. Адже митниця не допускає автомобілі із стандартами менше «Євро 2», тобто автомобілі не старіші, ніж 1997 року випуску.

Отримавши екологічний сертифікат і весь пакет документів від митного брокера, можна розмитнювати автомобіль і отримувати документи, щоб поставити на облік в Україні. Згідно з митним кодексом, розмитнення автомобіля повинно складати не більше 4 – 5 годин.

На умовах пільгового періоду виноградівським митним постом «Вантажний» вже розмитнено більше 400 автівок, а це – біля 30 млн. гривень до надходження в казну. На момент зйомок нашою знімальною групою на паркінгу внутрішнього митного посту знаходилось ще близько 40 автівок. Тож до кінця пільгового періоду, який закінчується 22 лютого, до державної скарбниці за рахунок розмитнення очікують ще кілька десятків мільйонів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + eight =