«Боротьба з тіньовою економікою в області, зокрема з нелегальними АЗС, гральним бізнесом тощо» – такій темі присвятили брифінг у прес-центрі Закарпатської ОДА. Спікери заходу: в.о.голови ОДА Олексій Гетманенко, начальник ГУ Нацполіції в Закарпатській області Олександр Канцідайло, в.о. прокурора Закарпатської області Андрій Манькут та начальник ГУ ДФС у Закарпатській області Олексій Петріченко розповіли журналістам про ситуацію у краї з тіньовим бізнесом та способи запобігання і протидії тіньовим схемах у 2020 році.
Аби протидіяти нелегальній діяльності автозаправних станцій, на території Закарпаття створено міжвідомчу групу. Вже можна говорити про результати ЇЇ роботи. Так, за період з 26 грудня 2019 року по 15 січня 2020 припинено діяльність 43 АЗС, ще 14 демонтовано самостійно, також зареєстровано 2 кримінальні правопорушення щодо реалізації незаконно виготовлених нафтопродуктів. Загалом за цей час вилучено 28 тон палива на суму майже 880 тисяч гривень.
Паралельно підрозділами поліції у Закарпатті вжито оперативно-розшукові заходи з метою ліквідації нелегальних гральних закладів та притягнення винних до відповідальності. Адже це не тільки протидія тіньовому бізнесу, а й вирішення загальнолюдської проблеми – ігроманії, а це тягне за собою негативні наслідки для сімей.
Ужгородський, Мукачівський, Виноградівський та Тячівський райони- у лідерах по кількості закладів нелегального бізнесу. 10 особам оголошено про підозру, а організатор наразі перебуває у СІЗО. Правоохоронці і надалі будуть моніторити та протидіяти тіньовим схемам у краї.
Спікери подякували активним закарпатцям за сприяння у цій боротьбі, адже без сигналів громадськості, не було б реакції правоохоронців. Тому і надалі просять краян сприяти у протидії нелегальній діяльності будь- яких закладів і повідомляти про підозрілі факти.
Дії правоохоронців, суспільна свідомість і політична воля – ось запорука успішної боротьби з тіньовою економікою, яка дасть можливість покласти крапку нелегальній діяльності ! – резюмував Олексій Гетманенко.