Народні депутати від Закарпаття звернулися до прем’єр-міністра

Народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк звернулись до Прем’єра Олексія Гончарука.

У колективному зверненні йдеться про те, що для Закарпатської області вкрай потрібне фінасування на реалізацію «Програми розвитку українських Карпат», побудову залізничної колії для сполучення зі Словаччиною та іншими країнами Євросоюзу, направлення коштів на протипаводкову програму «Тиса» та відновлення об’єктів протипаводкового захисту; повернення коштів дорожнього експерименту; відновлення фінансування на ремонт доріг, що пролягають Виноградівським та Іршавським районом, а також на побудову нових пунктів пропуску та розбудову існуючих на кордонах з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею.

У зверненні йдеться про те, що попри Указ президента про реалізацію програми про розвиток українських Карпат на 2020-22 рр, у державному бюджеті на цю програму не передбачено ні копійки, попри те, що в програмі йдеться про розбудову автошляхів, створення робочих місць, розвиток туризму; необхідно виділити кошти на адаптування залізничної колії , що могла б сполучати Закарпаття зі Словаччиною. Та іншими країнами Європи до європейських стандартів; наголошують народні депутати і на тому, що Закарпаття досі не отримало кошти від митного експерименту за 2018 рік. Йдеться про 101 млн. 434 тис. Ці кошти вкрай необхідні для фінансування робіт з ремонту доріг в області.

З 2007 року не фінансується протипаводкова програма «Тиса» та не виділені кошти на відновлення дамб після паводків 2017 та 2019 років; необхідні кошти для завершення ремонту доргіг, в тому числі і в межах Виноградівського та Іршавського районів, де важковаговий транспорт руйнує покриття.

Окремого фінансування вимагає і розбудова нових та вдосконалення діючих пунктів пропуску з країнами ЄС. Народні депутати, які направили звернення до Прем’єра, просять вжити невідкладних заходів у розгляді вказаних питань.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four − four =