В Україні від кашлюку померла маленька дитина. Чи є небезпека на Закарпатті?

За 11 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 2063 випадки кашлюку. На жаль, на Рівненщині від цієї, здавалося б, легкої хвороби померло немовля. Більше про захворювання, хто в групі ризику, а також як вберегтися дізнаєтесь за мить.

Від кашлю на Рівненщині нещодавно померло немовля. Здавалося б –звичайний кашлюк, а призвів до фатальних наслідків.Хлопчику був місяць і він не був вакцинований, оскільки не досяг відповідного віку. Люди в мережі обурюються: як дитина могла бути вакцинована, якщо відповідно до національного календаря щеплень для профілактики кашлюку потрібно зробити чотири щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

Насправді забезпечити захист дитини в перші місяці життя можна вакцинацією матері. Медики кажуть: оптимальним терміном є щеплення в період з 27 до 36 тижня вагітності. Однак не варто забувати, що дуже важливий і колективний імунітет. Протягом 11 місяців 2019 року в Україні планово вакциновано трьома дозами вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця лише 74 % дітей першого року життя.

Додамо, що в сім’ї загиблого на Рівненщині хлопчика є ще 5 дітей і всі вони не щеплені за відмовою батьків. Кашлюк – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Легко поширюється від людини до людини, здебільшого повітряно-крапельним шляхом, під час кашлю чи чхання.

Дорослі рідко, але також хворіють на кашлюк. Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку. Рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми зазвичай з’являються через 7-10 днів після інфікування.Під час перших – негайно звертайтеся до лікаря.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 5 =