Тариф на розподіл газу обговорили за «круглим столом» в Закарпатській ОДА

Ситуацію з тарифом на розподіл газу обговорили в облдержадміністрації. Ініціювали зустріч представники громадської ради при Закарпатській ОДА, які спеціально запросили і представників АТ «Закарпатгаз» та ТОВ «Закарпатгаззбут».

Процес, який ми бачимо нині, розпочався ще у 2010-му, коли Верховна Рада прийняла закон України «Про засади функціонування ринку природного газу». А вже у 2015-му прийнятий ще один закон, вимогою якого стало відокремлення функцій розподілу від постачання.

Тариф на розподіл сплачували споживачі і раніше, от тільки в складі загальної ціни. Сам розподіл включає в себе забезпечення стабільного тиску в мережах, недопущення аварійних ситуацій та утримання мереж. Яких тільки в Закарпатті – 7 700 кілометрів. Зустріч в облдержаміністрації стала розяснюючою. Підсумував її голова громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо: «Вартість за транспортування газу і вартість обслуговування газу – це є ціна нашої безпеки. Ми ж бачимо, до яких страшних аварій може привести нехтування правилами техніки безпеки та що може бути без зберігання і обслуговування цих мереж»

Подібні круглі столи планують проводити і надалі. Наступний – вже найближчим часом.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − 2 =