Жителі сіл Мукачівської ОТГ зможуть отримувати «Доступні ліки» в амбулаторіях

Урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» діє в Україні з квітня 2017-го. В ній задіяні тисячі аптечних закладів, однак до сьогодні є актуальною проблема доступності програми жителям сільських місцевостей. З 1 березня цього року мешканці сіл Мукачівської ОТГ матимуть змогу отримати медикаменти при амбулаторіях.

Урядовою програмою відшкодування вартості медикаментів «Доступні ліки» впродовж 3х років скористалася велика кількість українців. Однак і справді доступнішою вона є жителям міста, ніж села. Адже у віддалених населених пунктах аптек небагато, та й далеко не у всіх діє ця програма. А якщо їхати, припустимо, до райцентруза медикаментами, то це додаткові витрати, а отже і ліки виходять вже не такими доступними. Працівниками відділу охорони здоров’я Мукачівської міської ради було проаналізовано стан доступності жителів Мукачівської міської ОТГ, що проживають в сільській місцевості до аптечних закладів.

Відпуск препаратів традиційно здійснюватиметься при таких захворюваннях, як: ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальна астма. Це більше ніж 250 видів лікарських засобів. Про суму, закладену на реалізацію цієї програми у бюджет Мукачівської міської ОТГ на 2020 рік, розповіла начальниця відділу охорони здоров’я Мукачівської міської ради Любов Мандзич.

Нагадаємо, з першого квітня 2019 року програма «Доступні ліки» перейшла на електронні рецепти. Відтак потрібні препарати можна отримати у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × two =