Унікальну операцію на серці провели в Ужгороді, вперше в Україні – у державній лікарні

Перші операції з кріоабляції — найсучаснішого способу лікування миготливої сердечної аритмії за допомогою холоду — здійснили в Закарпатському обласному кардіодиспансері. Цей метод вважається «золотим стандартом» у лікуванні аритмій серця.

Днями в Закарпатському обласному кардіодиспансері провели унікальну для України операцію з кріоабляції. Це найсучасніший спосіб лікування миготливої сердечної аритмії за допомогою холоду. Наша область стала першою в Україні, де таке втручання провели у державному закладі. Необхідне сучасне обладнання в Ужгороді з’явилося завдяки Світовому банку.

Оперативні втручання разом із бригадою закарпатських кардіохірургів виконував і професор Чоб оФелдеші із угорського Інституту кардіології з Будапешту, а також кардіолог-аритмолог із Інституту Амосова Мирослав Петканич.

В Ужгороді таку операцію вже пообіцяли здійснити 6 людям. Чоловік вже прооперованої пацієнтки задоволений, що його жінка мала змогу безкоштовно зробити унікальну процедуру.

У Європі вартість такої процедури стартує від 15 тисяч євро. Тут її виконують безкоштовно, але наразі кількість необхідних для проведення операції одноразових катеторів у нас обмежена. Їх усього 17. Варто сподіватись, що ця цифра збільшиться, і згодом можливості допомогти людям з ураженням серця стане ще більше.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 11 =