Території п’яти замків Закарпаття облагородять за європейські гроші

Історичний «Соляний шлях» спочатку дослідять, а потім відновлять! Така мета спільного проєкту, який за рік реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

«Соляний шлях» – стародавній маршрут, який зараз охоплює територію Закарпаття та області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини. Історики Ужгородського національного університету з 2007 року вивчають і досліджують цей шлях на території краю.

Окрему увагу фахівці приділили специфіці видобування солі у Закарпатті, враховуючи природні особливості краю та історичні моменти, які вплинули на формування соляного шляху.

Найбільша фортифікаційна споруда на соляному шляху – Хустський замок, одна з родзинок міста, яке стрімко розвивається. Територію біля нього у рамках проєкту «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного шляху» облагородять.

За європейські кошти протягом року, крім Хустського замку, виготовлять проєктно-кошторисну документацію, очистять територію та встановлять міні-скульптурки на Виноградівському, Королевському, Квасівському і Вишківському замках.

Майже 383 тисячі євро – загальний бюджет проєкту. 90% – внесок Євросоюзу, решта – співфінансування громад, де будуть проводитися роботи – як на території Закарпаття, так і сусідньої Угорщини.

Реалізація проєкту дозволить створити передумови для збереження історико-культурної спадщини цих регіонів та сприятиме промоції нового туристичного маршруту. Туризм – пріоритетний напрям розвитку Закарпаття, який сприятиме розбудові інфраструктури краю, збільшенню надходжень до обласного та місцевих бюджетів, а для закарпатців – це нові робочі місця і спосіб заробити, не від’їжджаючи за кордон на заробітки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × three =